Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać teatrzyk dla dziecka?

2018-06-11
Jak wybrać teatrzyk dla dziecka?

Zabawa w teatrzyk to jedna z ulubionych zabaw maluchów. Ożywianie zwierzaków, wymyślanie niezwykłych historii i pierwsze próby gry aktorskiej doskonale wpływają na rozwój wyobraźni dziecka. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców chce wspomóc pasje malucha i decyduje się kupić teatrzyk kukiełkowy dla dzieci. Oferta jest jednak ogromna, dlatego zobaczmy czym się kierować przy jego wyborze.

Teatrzyk dla dzieci – duży czy mały?

Jedną z ważniejszych cech, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze teatrzyku, jest jego rozmiar. Dostępne są bowiem teatrzyki stojące duże, za którymi dzieci mogą się schować i doskonale wczuć się w rolę prawdziwych rozmiarów. Ich wadą jest jednak rozmiar, gdyż nie w każdym pokoju dziecięcym znajdzie się miejsce na taki teatrzyk. Jeśli tego miejsca brakuje, możemy zdecydować się na wybór jednego z wielu różnych teatrzyków stołowych, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Możemy również znaleźć teatrzyki składane, które po zakończonej zabawie możemy schować do szafy czy wsunąć za łóżko. Dzięki takiej różnorodności z pewnością uda się znaleźć teatrzyk odpowiedni do wielkości posiadanego miejsca.

Wybór aktorów czyli pacynki dla dzieci

Drugim ważnym elementem, bez którego teatrzyk dla dzieci nie ożyje, jest wybór aktorów. Chodzi tu oczywiście o pacynki na rękę i marionetki, które będą grać główne role w reżyserowanych przez dzieci przedstawieniach. W tym wypadku wybór jest bardzo szeroki. Możemy wybrać pacynki większych rozmiarów, w które zmieści się cała ręka, ale również malutkie pacynki na palce. Jedne i drugie są lubiane przez dzieci, a w sztukach mogą grać zarówno jedne jak i drugie.

Dzieciom nieco starszym polecamy marionetki, które wymagają nieco więcej wprawy przy sterowaniu. Przygotowanie przedstawienia z ich udziałem musi być poprzedzone pewnym treningiem, ale umiejętność sterowania rękami i nogami marionetek sprawia maluchom ogromną satysfakcję i często wykazują sporą determinację by się tego nauczyć.

Teatrzyk dla dzieci może służyć również do robienia teatrzyku cieni. Wówczas aktorami są drewniane figurki na patykach, na które kieruje się mocne światło i w ten sposób tworzy się niezwykły spektakl.

Drewniany, tekturowy a może z tkaniny?

Wybierając teatrzyk kukiełkowy warto również zwrócić uwagę na to, z czego jest on wykonany. Miłośnicy ekologicznych rozwiązań z pewnością docenią teatrzyk drewniany. Wybór produktów z tego materiału jest bardzo duży i to zarówno wśród teatrzyków małych, jak i tych większych.

Możemy zdecydować się na teatrzyki z kartonu, również do samodzielnego złożenia i pomalowania. Jeśli dziecko lubi zabawy kreatywne i wiemy, że własnoręczna dekoracja teatrzyku sprawi mu radość, to taki zakup z pewnością przypadnie mu do gustu.

Wielbicielom prostoty i tym, który potrzebują teatrzyku kompaktowych rozmiarów, polecamy teatrzyk z tkaniny. Wystarczy go zawiesić na jakimś drążku na czas przedstawienia, a już pokój zamieni się w prawdziwą scenę teatralną. Po skończonej zabawie materiał można zwinąć a pacynki schować do szafy, dzięki czemu nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca.

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel