Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza? Zestaw lekarski dla dzieci

2022-07-16
Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza? Zestaw lekarski dla dzieci

Kim dla dziecka jest lekarz? Dla wielu dzieci jest zwykłym panem/panią, do którego/której maluch idzie, kiedy pojawia się choroba. Zdarza się czasami, że niektóre nasze pociechy odbierają lekarza negatywnie. Wynika to m.in. z ich dziecięcej natury. Dlatego powinniśmy dużo o tym z nimi rozmawiać, przygotowywać poprzez czytanie książek, zabawę. Dla maluchów, które boją się wizyt u lekarza świetnie sprawdzą się zestawy lekarskie dla dzieci, w ten sposób również jesteśmy w stanie przygotować naszego skarba na wizytę u doktora. Tego typu zabawki znajdują się w naszej ofercie. W kolejnych akapitach je opiszemy. Zabawa w lekarza, będzie także dobrym pomysłem dla dziecka, które się nie boi doktora i lubi do niego chodzić. W każdym przypadku pomoże naszemu dziecku przygotować się do poznania lekarza i pierwszej wizyty u niego. Warto edukować dzieci od najmłodszych lat w każdej dziedzinie. Nasze pociechy muszą poznawać świat, a może być to poprzez naukę i zabawę. Zaznajomią się z zawodami dorosłych ludzi, a przede wszystkim odpowiednio przygotują się do wizyty u lekarza, aby odbyła się bez strachu i niepotrzebnych niemiłych przeżyć.

Zestaw lekarski dla dzieci

Zestaw małego lekarza Walizka z akcesoriami marki Janod, to nasz jeden z wielu produktów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a przede wszystkim sympatią dzieci i ich rodziców. Dzięki temu zestawowi, nasze pociechy będą mogły odwzorowywać wizyty u lekarza lub się do nich przygotowywać. Większość jego elementów wykonana została z drewna, do których wykończenia wykorzystano farby na bazie wody. Wszystkie akcesoria zestawu lekarskiego dla dzieci zostały wykonane bardzo precyzyjnie oraz estetycznie. Całość zapakowana została w prostokątną torbę lekarską w kolorze czerwonym, zapinaną na zamek błyskawiczny, dodatkowo torba posiada wygodne rączki, które ułatwiają jej przenoszenie. Tego typu zestaw lekarski dla dzieci dostarczy wiele radości podczas odgrywania ról, a zabawa w lekarza pomoże maluchom oswajać się z rzeczywistością oraz przyswoić zasady społecznych zachowań. Ponadto zestaw lekarski zawiera: ołówek, plik recept, strzykawkę, młotek neurologiczny, szpatułkę, środek do dezynfekcji, termometr, bandaż w rolce, otoskop oraz stetoskop.

Zestaw małego lekarza Walizka

Dzieci pokochały także zabawkę - Torba małego lekarza zestaw ratunkowy Emergency marki Small Foot. Jest to zestaw pierwszej pomocy znajdujący się w praktycznej torbie. Realistycznie wyglądający zestaw lekarski dla dzieci mieszczący się w torbie z regulowanymi paskami spodoba się małym ratownikom, którzy znajdą w niej wiele narzędzi oraz przyborów z branży medycznej. Podwójny zamek błyskawiczny oraz elastyczne wstawki w plecaku zapewniają porządek i szybki dostęp do sprzętu ratunkowego, który wykonany jest z wytrzymałego drewna. Zdecydowanie absolutnymi atrakcjami tego zestawu ratunkowego są, znajdujące się w walizce atrybuty małego lekarza takie jak ciśnieniomierz z pompką, otoskop z prawdziwym szkłem powiększającym, a także zabawkowy defibrylator z tablicą. To innowacyjny, wszechstronny zestaw lekarski dla dzieci, który łączy wszystko, czego potrzebują nasze pociechy do odgrywania ról lekarza-pacjenta. Z pewnością ten zestaw będzie także idealny dla maluchów, które chcą przygotować się do pierwszej wizyty u lekarza i się z nim oswoić. Kompletny zestaw zawiera: termometr, dziecięcą maskę z tkaniny, podkładkę do pisania, ampułki ratunkowe z wkładem na zabawkową strzykawkę, spray dezynfekujący z mechanizmem pompki, worek na kroplówkę, plaster z rzepami, pojemnik na tabletki z nakręcaną nakrętką, pokrywkę, zabawkową strzykawkę z mechanizmem push-down, tubkę maści, stetoskop, skalpel, pincetę i zabawkowe radio. Dodatkowo ilustracje na naczyniach podpowiadają, do czego można ich używać podczas zabawy. Tego typu zabawki dla dzieci pozwalają na odtwarzanie sytuacji znanych z obserwacji, pozytywnie wpływają na wszechstronny rozwój dziecka i zapoznanie się z dziecięcą tematyką medyczną.

Torba małego lekarza

Drewniany zestaw lekarski

Kolejną świetną propozycją zestawu lekarskiego dla dzieci w formie walizki będzie Zestaw małego lekarza Pomarańczowa walizka marki Sevi. Drewniany zestaw małego lekarza w swym wyposażeniu posiada 9 drewnianych atrybutów, które powinien mieć każdy mały lekarz: stetoskop, termometr, receptę, strzykawkę, dwa młoteczki, szpatułkę do gardła, żel oraz maść. Całość drewnianego zestawu lekarskiego dla dzieci zapakowana została w elegancką podręczną walizkę, dzięki której mały lekarz będzie mógł zabrać swoje atrybuty zawsze ze sobą.

Polecamy również Drewniany zestaw dla dzieci Mały doktor marki Small Foot. To kolejna nasza propozycja z serii drewnianych zestawów lekarskich dla dzieci.  Lalki, pluszowe misiaki i przyjaciele mogą być zbadane przy pomocy zestawu Małego doktora. Wszystkie ważne narzędzia medyczne są gotowe do zabiegów w pokoju dziecka. W walizce znajdziemy strzykawkę, która ma mechanizm pompy, kartę pacjenta, stetoskop, termometr, młoteczek lekarski, łyżeczkę do leków, tubkę na maść i opakowanie na leki. Teraz tylko leki i już młodzi pacjenci czują się lepiej. Większość elementów zestawu lekarza dla dzieci Small Foot zostało wykonane z drewna, a wszystkie akcesoria wyglądają bardzo precyzyjnie i estetycznie. Produkty znajdują się w poręcznej, czerwonej walizce. Mały lekarz z takimi akcesorami jest zawsze gotowy nieść pomoc!

Mały lekarz

Kim byłby lekarz bez swojego stroju? Na pewno nie wyglądałby jak doktor. Aby zabawa w małego lekarza była kompletna można zaopatrzyć się w Strój lekarza z akcesoriami Small Foot. Na pewno zestaw lekarski dla dzieci do zabawy z fartuchem i sprzętem medycznym ucieszy każdego malucha. Do zestawu dołączona jest strzykawka, stetoskop i termometr wykonane z drewna najwyższej jakości. Zabawki drewniane są solidne i trwałe, posłużą najmłodszym przez długi czas. Tłok strzykawki cofa się po naciśnięciu, a dodatkowo termometr posiada regulowaną temperaturę. Ponadto strój lekarski posiada dwie praktyczne kieszenie i zatrzaski ułatwiające zakładanie i zdejmowanie. Strój lekarza z akcesoriami będzie idealny do odgrywania ról czy imprez kostiumowych.

Mały lekarz - weterynarz

Czy weterynarz jest lekarzem? Oczywiście. Jeżeli nasze dzieci chcą zostać małym lekarzem weterynarii, to sprawmy im niespodziankę i kupmy akcesoria do tej kategorii. Zestaw lekarski dla dzieci do zabawy w weterynarza Melissa and Doug i Zestaw weterynarza Mały zajączek marki Small Foot - to zestawy, które spełnią marzenia każdego małego doktora, miłośnika zwierząt. Zestaw do zabawy w weterynarza Melissa and Doug zachwyci każdego malucha. W torbie zestawu lekarskiego dla dzieci znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria medyczne, takie jak: stetoskop, termometr, strzykawka, endoskop, pęseta, zacisk, opatrunek, bandaże, tubki z maścią i dwustronna lista kontrolna wielokrotnego użytku. Mały weterynarz może udzielić pomocy rannemu zwierzaczkowi w każdym miejscu i o każdej porze. Zawsze gotowy do pomocy!

Zestaw weterynarza Melissa and Doug i zestaw weterynarza Mały zajączek Small Foot to wspaniała zabawa rozwijająca wyobraźnię i ucząca empatii oraz niesienia pomocy potrzebującym. To produkty dla dzieci, które kochają zwierzątka. A gdy trzeba będzie zadbać o ich zdrowie, staną na wysokości zadania i zamienią się w małego weterynarza. Ten praktyczny zestaw weterynarza został wypełniony wszelkimi rodzajami leków, które z pewnością pomogą odzyskać małemu pacjentowi np króliczkowi zdrówko. Dodatkowo zestaw lekarski dla dzieci zawiera takie akcesoria jak: strzykawkę, termometr, pincetę, stetoskop, tubkę z maścią. Całość została zapakowano w śliczną czerwoną walizeczkę. Tego typu zabawki dla dzieci rozwijają wyobraźnie, opiekuńczość, i chęć niesienia pomocy innym. Uczą naśladowania, odtwarzania ról dorosłych.  

Zestaw do zabawy w weterynarza
Zestaw weterynarza Mały zajączek

Mały lekarz - dentysta 

Lekarz dentysta to osoba, która dba o nasze zęby. Mały stomatolog może zająć się każdym domownikiem - pacjentem, w swoim pokoju. Teczka lekarza dentysty Small Foot i Zestaw dentysty z 9 akcesoriami marki Janod to zestawy lekarskie dla dzieci dedykowane dla małych dentystów i dentystek. Teczka lekarza dentysty marki Small Foot zawiera: zabawkową strzykawka, wiertło, szczoteczkę, pastę do zębów oraz kleszcze. Dwa szare zęby uczą dzieci, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Wraz z termometrem, podkładką do pisania, maścią, pęsetą i tabletkami ten zestaw leakrski dla dzieci świetnie sprawdzi się jako apteczka do zabawy.

Z kolei Zestaw dentysty z 9 akcesoriami Janod to walizka dentysty dla dzieci, które lubią odtwarzać codziennie sytuacje, takie jak wizyta w gabinecie stomatologa. Torba ma biały kolor i grafikę z uśmiechniętym ząbkiem, jest zapinana na suwak i posiada wygodne rączki do przenoszenia w dłoni, znajdują się w niej: tubka pasty do zębów, szczoteczka do zębów, szczypce dentystyczne, lusterko dentystyczne, turbina dentystyczna, strzykawka, model szczęki z 8 wyjmowanymi klockami - zębami, 2 karty - zdjęcia rentgenowskie szczęki. Niemal wszystkie elementy zestawu lekarskiego dla dzieci dentysty, oprócz kart, wykonane zostały z drewna i pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami. Akcesoria są precyzyjne i bardzo estetyczne, a zabawa nimi to sama przyjemność, zwłaszcza dla dzieci, które lubią naśladować dorosłych.

Natomiast Super Smile zestaw do zabawy, to zabawka, którą sprzedajemy masowo, zwłaszcza w okresie świątecznym. Świetnie nadaje się na prezent dla małego dentysty, Ten zestaw zdecydowanie jest naszym bestsellerem! Dlaczego dzieci go uwielbiają? Dlatego, że to bardzo edukacyjna i kreatywna zabawka, marki Melissa & Doug. Zawiera realistyczne akcesoria do pielęgnacji zębów, które umożliwiają czyszczenie, leczenie ubytków oraz dopasowanie aparatów ortodontycznych do ponadwymiarowego zestawu udawanych zębów. W skład zestawu wchodzą: model zabawkowych zębów, naklejki imitujące dziury, narzędzia do badań, szczoteczka do zębów, tubka pasty, butelka, kubek do płukania zębów, a także 2 gaziki. Mały stomatolog znajdzie dla siebie również maseczkę ochronną, identyfikator wielokrotnego użytku na smyczy oraz dwustronną kartę aktywności. Dziecko będzie mogło użyć w zabawi narzędzia wibracyjnego z wymiennymi głowicami polerskimi i wiertarskimi oraz wyczyść zęby szczoteczką do zębów. Zestaw dentystyczny, marki Melissa and Doug to zabawny i wciągający sposób na nauczenie dobrych praktyk stomatologicznych oraz złagodzenie obaw u dzieci lub uczucia stresu związanego z wizytą u dentysty.

zestaw dentysty

Te zestawy lekarskie dla dzieci są idealne do odgrywania ról i przygotowania do pierwszej wizyty u dentysty lub lekarza i do kolejnych wizyt. 

Pojazd dla małego lekarza

Każdy lekarz, który pracuje w terenie poza dobrze wyposażonym zestawem lekarskim dla dzieci potrzebuje pojazdu. Aby dziecko mogło odwiedzić swoich domowników - pacjentów w innych pokojach potrzebuje jeździk, którym może poruszać się po domu. Jeździk Karetka La Cosa Capsule marki Italtrike i jeździk dla dzieci Ambulans La Cosa tej samej marki, będą idealne dla małych lekarzy. 

Jeździk Karetka La Cosa Capsule i Jeździk dla dzieci Ambulans La Cosa to wspaniałe pojazdy, które rozbudzają wyobraźnię maluchów, wykonane w nowym, unikatowym stylu. Jeździki dla dzieci marki Italtrike są stabilne i zaskakująco zwrotne. Zawdzięczają to wytrzymałej konstrukcji oraz kołom pozwalającym bezszelestnie sunąć po pokoju i całym mieszkaniu. Przednia para obraca się o 360 stopni umożliwiając precyzyjne manewrowanie zarówno w pomieszczeniach jak i podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Zalety jeździków Italtrike: 

- Całkowicie cichy i płynny ruch - całkowicie ciche poruszanie się bez ryzyka zarysowania podłogi jest bardzo ważne. Niewymagające konserwacji łożyska kulkowe ABEC z litymi gumowymi oponami wyposażonymi w gładki bieżnik zapewniają przyczepność i komfort w trakcie jazdy. Dwa przednie koła obracają się o 360 stopni, dając maluchom mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o manewrowanie i kontrolę nad pojazdem,
- Intuicyjne sterowanie - to autko dla dzieci może jechać prosto lub płynnie wchodzić w zakręty, zawracanie w miejscu również nie stanowi problemu,
- Doskonałe wykonanie - solidna i stateczna konstrukcja pozwala maluchom bezpiecznie się bawić i bez kłopotów pokonywać małe przeszkody na przykład progi dywanów. Pojazdy z serii La Cosa posiadają wszechstronny zderzak chroniący meble i ściany przed uszkodzeniem. W Italtrike zadbano również, by maluchy mogły zabrać w drogę swoje ulubione zabawki i drobiazgi, a nawet pasażera - misia. Poręczny schowek ukryty pod siedzeniem został zaprojektowany właśnie w tym celu. Dopuszczalne obciążenie jeździka to aż 50kg, 
- Funkcjonalność i estetyka - ponadczasowy styl i forma pojazdów, świetne grafiki, połączone z funkcjonalnością i trwałością sprawiają, że te wspaniałe maszyny pięknie się prezentują. Jeździki służą dzieciom przez całe lata, 
- Bezpieczeństwo -  auta dla dzieci Italtrike są testowane, firmę obejmuje również certyfikat TUV w kwestii jakości, miejsca pracy oraz środowiska.

Marka Italtrike specjalizuje się w maszynach na kółkach dla dzieci. Jeździki i inne oryginale pojazdy pozwalają maluchom rozwijać się zarówno umysłowo jak i fizycznie. Aktywna rozrywka także podczas zabawy w małego lekarza jest wspaniałym sposobem na doskonalenie koordynacji ruchowej i motoryki już w przypadku najmłodszych. 

Zabawa w lekarza dla najmłodszych

Lilliputiens Książeczka z mini-pacynką wielofunkcyjna Doktor Alice Lisiczka to książeczka belgijskiej marki Lilliputiens. Na okładce znajduje się karetka z kieszonką, w której maluch może umieścić dołączoną do książeczki mini-pacynkę oraz piszczałkę imitującą dźwięk ambulansu. Mini-pacynkę Lisiczkę Alice w lekarskim stroju można „ożywiać” po wsunięciu jej na swój palec. Każda ze stron książki dla dzieci przedstawia inne zwierzątko, które zachorowało lub miało wypadek i potrzebuje pomocy lekarki lisiczki. Znajdą się tam m.in.: świnka, która spadła z drabiny, kurka, która złamała nogę, królik z wysypką czy wilczek, który się przejadł. Miękką zabawkę uatrakcyjniają okienka i wystające elementy takie jak plasterek, gips czy możliwość zajrzenia do brzucha wilka, w którym znajduje się Czerwony Kapturek wraz z babcią. Kolorowe obrazki książeczki Lilliputiens doskonale nadają się do snucia opowieści w tematyce medycznej i łatwo zapadają dziecku w pamięć. Na końcu książeczki znajduje się specjalne miejsce na zdjęcie maluszka, aby również ono mogło zostać jej bohaterem i zadowolonym pacjentem doktor Alice. Książeczka jest zapinana na rzep, perfekcyjnie wykończona. Z dbałością o każdy szczegół i w pełni bezpieczna dla dziecka. Pobudza dziecięcą wyobraźnię i ciekawość, zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Jest także świetnym sposobem na zaszczepienie u dziecka miłości do książek. Dzięki tej książeczce maluch będzie mógł od najmłodszych lat oswajać się z wizytami u lekarza. To bardzo wartościowa edukacyjna zabawka dla najmłodszych, którą rodzice uwielbiają, a dzieci kochają.

Zabawa w lekarza dla starszych

Zdecydowanie dzieci, które są troszkę większe także powinny się bawić zestawami lekarskimi. W ten sposób się samorealizują i rozwijają w wielu aspektach. Jeżeli nasze starsze dziecko lubi zabawy w lekarza, możemy kupić im Ciało człowieka Buki nauka i zabawa. Jest to rodzaj zabawki dla ośmiolatków i starszych dzieci. Tego typu zabawka edukacyjna pozwala im odkrywać świat nauki poprzez zabawę. Dzięki eksperymentom starszak może liczyć na prawidłowy rozwój intelektualny. Zestaw leakrski dla dzieci zawiera model ludzkiego ciała, z miękkimi organami, które można wyciągać oraz świecącymi w ciemności kośćmi. Nasze dziecko może stworzyć 12 eksperymentów, aby  zrozumieć sekrety anatomii: hodowla bakterii, tworzenie śluzu czy słuchanie bicia serca przy pomocy stetoskopu. W zestawie znajdziemy m.in.: model ludzkiego ciała, stetoskop, gwizdek, opaskę na oczy, 3 szalki Petriego, szczypce i 10 kart iluzji optycznej. Ta zabawka Buki pozwoli się bawić i uczyć. Nauka przez zabawę to naprawdę świetna sprawa. Mały lekarz będzie świetnie przygotowany do swojej pracy podczas odgrywania ról.

Zabawkowa przychodnia dla dzieci 

Ostatnim produktem na który chcielibyśmy jeszcze zwrócić Państwa uwagę w temacie zestawów lekarskich dla dzieci będzie Drewniana przychodnia lekarska Melissa and Doug. To wielostronna przestrzeń do zabawy w gabinecie lekarskim. Posiada poczekalnię, pokój do badań, recepcję, a także umywalkę. Zawiera także akcesoria: ciśnieniomierz z regulowanym mankietem, 2 zdjęcia rentgenowskie do wyświetlenia, wagę z ruchomym ciężarkiem, regulowaną listwę wysokości, wykres oka, zegar z ruchomymi wskazówkami, haczyki i uchwyty na narzędzia, zlew, pompkę odkażającą oraz dwustronną kartę o stanie zdrowia pacjenta. W gabinecie znajduje się również: drewniany telefon, miejsce na zwrot karty informacyjnej, czytnik kart kredytowych i wiele miejsca do przechowywania niezbędnych przyrządów medycznych. Zabawa w gabinecie lekarskim Melissa and Doug to doskonały sposób na złagodzenie strachu przed wizytami lekarskimi, a także mnóstwo kreatywnej i empatycznej zabawy.

Drewniana przychodnia lekarska

Opisaliśmy sporo zabawek - zestawów lekarskich dla dzieci, które z pewnością pomogą nam przygotować nasze dziecko do wizyty u doktora, zapewnią udaną i edukacyjną zabawę. W naszej ofercie z pewnością znajdzie się więcej takich edukacyjnych zestawów, a przede wszystkim praktycznych zabawek z kategorii - wizyta u lekarza. Czy warto inwestować w tego typu produkty: walizki z akcesoriami małego doktora,  zestawy dla dentystów i weterynarzów? Oczywiście, bo dzięki tym zabawkom, nasze pociechy będą poznawać świat, zawody dorosłych ludzi, a przede wszystkim odpowiednio przygotują się do wizyty u lekarza. Warto edukować dzieci od najmłodszych lat w każdej dziedzinie. Jeżeli nasze dziecko bada swoich członków rodziny oraz wszystkie lalki i misie lub po prostu obawia się wizyty u lekarza, zainwestujmy w wyżej wymienione zabawki. 

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zestaw lekarski, mały doktor, 82963-Sevi - zabawki lekarz

Zestaw lekarski, mały doktor, 82963-Sevi - zabawki lekarz

121,90 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 121,90 zł/1szt.Cena regularna 138,00 zł brutto/1szt.
Jeździk dla dzieci Ambulans La Cosa Italtrike

Jeździk dla dzieci Ambulans La Cosa Italtrike

359,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 369,90 zł/1szt.Cena regularna 399,90 zł brutto/1szt.
Strój lekarski z akcesoriami Doktor 12225-Small Foot, zabawa w lekarza

Strój lekarski z akcesoriami Doktor 12225-Small Foot, zabawa w lekarza

76,25 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 76,40 zł/1szt.Cena regularna 96,00 zł brutto/1szt.
pixel