Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pucio i jego przygody, czyli książki dla dzieci które nigdy się nie nudzą

2022-06-30
Pucio i jego przygody, czyli książki dla dzieci które nigdy się nie nudzą

Książki są obecne w życiu dziecka, częściej lub rzadziej. Rodzice starają się zachęcić swoje maluchy do czytania, ponieważ to ich rozwija. Czy warto czytać? Oczywiście! Dzięki nim nasze pociechy poszerzają swój zasób słów, uczą się nowych wyrazów, a historie opisane w książkach pobudzają ich wyobraźnie. Pucio to główny bohater książek dziecięcych, którego autorką jest Marta Galewska-Kustra. Dzieci go pokochały, dlaczego? Na to pytanie odpowiedź znajdzie się poniżej.

Książki dla dzieci - Pucio

Uroczy Pucio na pewno zostanie ulubionym towarzyszem dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy i czytania! 

Seria Pucio składa się z książeczki:
- Pucio na wakacjach,

- Pucio umie opowiadać,
- Pucio uczy się mówić,
- Pucio na wsi,
- Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania,
- Pucio w mieście,
- Pucio mówi pierwsze słowa,
- Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia,
- Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki,
- Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem, 
- Co robi Pucio?
- Pucio mówi dobranoc 
- Pucio mówi dzień dobry

Recenzja książki Pucio

Pucio cieszy się ogromną sympatią młodych czytelników i ich rodziców. Seria o Puciu została stworzona przez wspomnianą już dr n. hum. Martę Galewską-Kustrę, pedagog dziecięcą, pedagog twórczości, z zamiarem by w naturalny sposób wspomagać rozwój mowy u dzieci na jego różnych etapach rozwoju. Maluchy pokochały książki Pucio m.in. za: piękne ilustracje, logiczne wypowiedzi, wygląd postaci, który jest bardzo kolorowy i miły w odbiorze dla dziecka, sympatycznych bohaterów i ich historie i za wiele, wiele innych jego atutów. Marta Galewska-Kustra wraz z ilustratorką Joanną Kłos stworzyły świetną serie książek, które rozwijają i uczą dzieci. Część rodziców uważa, że dzięki tym książkom ich pociechy szybciej nauczyły się mówić. Sympatyczny chłopiec pozwoli rodzicom sprawdzić, czy ich pociecha mówi prawidłowo, czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego.

Opis pięciu wybranych książek

Pierwszą książką z serii, którą opiszemy jest Pucio na wakacjach. W tej książce Pucio ma wakacje, podczas, których przeżywa wiele historii. Dziecko czytające go nauczy się wymawiać takie wyrazy jak: kogut, osioł, gęś, szuwary, żaba, piasek, zamek i wiele innych ciekawych, a zarazem bardzo wartościowych słów. Książka skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Maluch nabierze w niej właściwego wymawiania głosek. Drugą bardzo ciekawą odsłoną Pucia, w której dziecko uczy się mówić jest Pucio na wsi. Nie każdy mieszka na wsi, nasze pociechy mieszkające w mieście, będą mogły przeżywać z chłopcem jego barwne historie, w których Pucio odwiedzi gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy i pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczy jak się robi się konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Trzecią książką, dla odmiany, będzie ta, w której chłopiec przeżywa przygody w zimę.  Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania, właśnie w tej książce dziecko rozwinie część mowy zdaniowej, zdania stają się coraz bardziej złożone. Pozna zasady stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika). To wersja książki skierowana do nieco starszych dzieci. W zimowej odsłonie książki dla dzieci, Pucio będzie zjeżdżał na sankach i przeżywał wiele innych, ciekawych, śnieżnych historii. Czwarta opisana przez nas książka będzie przeciwieństwem drugiej, opisanej powyżej. Pucio w mieście. Poznamy miasto chłopca i ekscytujące historie. Zajrzymy na plac budowy, do supermarketu, na dworzec kolejowy, do parku, gabinetu taty i na wystawę cioci Igi. Piątą książką, którą przedstawimy będzie Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki. Tego typu książki dla dzieci to lektury, które na pewno się przydadzą. W tej książeczce Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Dzieci nie chętnie chcą pozbyć się pieluszki, ale wystarczy trochę poćwiczyć – tak jak Pucio! Z jego książką pomocą pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze.

Pucio wakacje
Pucio na wsi
Pucio i ćwiczenia mówienia
Pucio w mieście
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Książka Pucio

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem i Co robi Pucio? - to książki dla dzieci skierowane do maluszków, uczące ich podstawowych wyrazów i dźwięków. Strony z dźwiękami są ważne dla początków rozwoju mowy. Razem z dzieckiem można obserwować gesty wykonywane przez Pucia. Wyraźnie intonujcie i zabarwiajcie emocjonalnie swoje wypowiedzi podczas czytania książki, bo to zwraca uwagę dziecka i zachęca je do naśladowania.

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem
Co robi Pucio?

Książki dla dzieci 

Pucio mówi dzień dobry i Pucio mówi dobranoc, to książki, z którymi dzieci uwielbiają zaczynać i kończyć dzień. W pierwszej serii Pucio i Misia z radością rozpoczynają dzień. Witają się ze słońcem, dostrzeżoną za oknem wiewiórką, a nawet samochodami na ulicy. Potem myją zęby, ubierają się, jedzą śniadanie. Nie zapominają też o nakarmieniu psa i kota. W każdej czynności towarzyszą im mali czytelnicy, ta interaktywna książka zachęca bowiem maluchy do naśladowania ulubionych bohaterów, dzięki czemu poranne obowiązki stają się wspaniałą zabawą. W drugiej serii Pucio ma ochotę na zabawę, ale nadchodzi wieczór i wszyscy układają się do snu. Misia już śpi, więc trzeba być cicho, żeby jej nie obudzić. A co robią inni? Dźwig przez cały dzień nosił ciężary i teraz smacznie chrapie. Drzewo i samochód na parkingu też odpoczywają. Ciocia, która świętowała swoje urodziny, uśmiecha się przez sen. Budka z lodami jest zamknięta, a samolocik Pucia leży spokojnie pod łóżkiem.

Pucio mówi dzień dobry
Pucio mówi dobranoc

Pucio - akcesoria

Dzieci pokochały Pucia, a on w prezencie stworzył dla nich prezent, inne produkty. Pucio to nie tylko książki, ale także: gry, puzzle, domino i maskotka. Dzieci będą mogły bawić się Puciem - makotką, zabierać na wspólne spacery, wyjazdy, czy do wspólnego snu, a w dzień grać w jego gry.

Pucio - maskotka 

Pucio do tulenia to urocza maskotka, która sprawi radość każdemu maluchowi. Jest świetnym uzupełnieniem serii książek wspierających rozwój mowy autorstwa Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos. 

Maskotka Pucio

Pucio - gry

Opiszemy dwie z kilku gier. Pucio. Domino to kolejna okazja do spotkania z ulubionym bohaterem książki dla najmłodszych! Pudełko zawiera 28 dwustronnych kartoników. Na jednej stronie znajdziemy prostsze domino obrazkowe dla młodszych dzieci z podpisami, które mogą wesprzeć pierwsze kroki w nauce czytania. Na drugiej zaś klasyczne, wspomagające ćwiczenie umiejętności liczenia dla starszych. Z kolei Pucio. Puzzle: Co tu pasuje? to puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych jest chłopiec w znanych dziecku codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Nasz szkrab ma się przyjrzeć obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego.

Pucio. Domino
Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?

Miłość najmłodszych do książki dla dzieci Pucio, której autorką jest Galewska-Kustra Marta na pewno jest przez niego odwzajemniana. Sympatyczny chłopiec jest bardzo lubiany również przez rodziców. Dlaczego dzieci go pokochały? Opisaliśmy wiele książek, maskotkę, gry i myślimy, że w opisie powyższych zabawek znajdzie się odpowiedź na to pytanie. Recenzja każdej z książek jest zawsze pozytywna.

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel