Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Edukacja od najmłodszych lat dziecka

2017-02-05
Edukacja od najmłodszych lat dziecka

Edukacja od najmłodszych lat dziecka

Chcesz wspierać rozwój swojego dziecka? Z radością spoglądasz na to, jak Twój maluch codziennie pokonuje kolejne kamienie milowe swojego dzieciństwa? Jak zaczyna śmiać się, chodzić, poznawać nowe słowa, a niedługo późnej litery i cyfry? Możesz aktywnie wspomagać swoje dziecko na tej ciekawej i niepowtarzalnej drodze rozwoju i nowych odkryć, docierając do niego poprzez to, co jest tak ważne w życiu najmłodszych – poprzez zabawę – kostka edukacyjna bądź gry edukacyjne planszowe z pewnością Ci w tym pomogą!

Zabawa wprowadza dziecko w świat nowych pojęć, rozwija wyobraźnię i uczy pierwszych zasad, na jakich potem opierało się będzie dzieciństwo malucha. Z tego powodu tak ważne jest, aby zapewnić dziecku czas i spokojne warunki do zabawy, w których będzie się ono czuło komfortowo i bezpiecznie. W zabawie bardzo ważny jest kontakt rodzica z dzieckiem, poprzez który pociecha ma możliwość przebywania z mamą i tatą, nawiązania z nimi bliskiej relacji i bardzo intensywnej nauki otwartości, pewności siebie, szacunku dla drugiej osoby.

Dla nieco starszych, kilkuletnich dzieci, zabawa również jest bardzo istotnym stymulatorem rozwoju. W kontakcie z rodzicami, dzieci w tym wieku bardzo uważnie obserwują swoich rodziców, opiekunów, często ucząc się wzorców, które są podstawą dla ich osobowości. Każda chwila zabawy z dzieckiem jest doskonałą formą spędzenia wspólnie czasu, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Ważnym aspektem tego wieku u dzieci jest to, że rodzice często nie wystarczają już jako jedyni towarzysze zabaw i przedszkolaki chętnie nawiązują kontakty z innymi maluchami, w towarzystwie których czują się dobrze. Jeżeli zaś posiadają rodzeństwo – najlepiej bawią się w jego towarzystwie.

Zabawa jest zatem bardzo istotnym czynnikiem rozwoju dziecka. Jest ona sferą, która może w przyjemny sposób edukować. Bardzo ważna w tym zakresie jest forma oraz narzędzia, jakie podsuniemy naszym pociechom do zabawy. Ważne, aby były to przedmioty atrakcyjne, aby dzieci chciały się nimi bawić. Na szczęście współcześnie na rynku można znaleźć szeroką gamę pięknych, funkcjonalnych artykułów dla dzieci, zaprojektowanych przez specjalistów, które bawią, uczą i rozwijają zdolności percepcyjne dziecka.

Oferowane przez producentów zabawki adresowane są do dzieci w różnych grupach wiekowych. I tak, w sklepie Zielone Zabawki polecamy zachwycające kostki edukacyjne - artykuł stworzony dla najmłodszych dzieci. Estetycznie wykonana na bazie drewna, kolorowa kostka edukacyjna, wymaga od maluchów manipulowania barwnymi koralikami i klockami, przemieszczania ich, wrzucania w odpowiednie otwory, co rozwija zdolności manualne, wspomaga koordynację ręka – oko i zmusza do pokonywania problemów logicznych oraz poznawania relacji przyczynowo - skutkowych. Multisensoryczne kostki nie tylko uczą, ale także rozbawiają wydawanymi dźwiękami, które wywołują uśmiech dziecka odbijany w lusterkach zainstalowanych w zabawce.

Gry planszowe edukacyjne - mogą być wspaniałą zabawą dla całej rodziny.

W zakresie produktów urozmaicających zabawę dzieci nieco starszych, na uwagę zasługują z pewnością starannie wykonane edukacyjne gry planszowe, wśród których obok znanych pozycji, takich jak „chińczyk” czy „bingo”, znajdziemy nowoczesne propozycje przestrzennych gier z mnóstwem rekwizytów i ciekawą fabułą rozwijających myślenie logiczne i współpracę w grupie, dedykowane dla dwóch graczy bądź większej liczby dzieci.

Zabawa to bardzo istotny element rozwoju dziecka. Niezwykle ważny jest czas, jaki poświęcimy maluchowi na radosne odkrywanie świata. Warto jednak również korzystać z nowinek w dziedzinie zabawek i gier, które urozmaicą wspólnie spędzony czas i pozwolą dziecku na podświadome uczenie się, co z pewnością odbije się korzystnym echem w przyszłości.

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel