Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego przytulanki były i są dla mnie ważne?

2022-08-25
Dlaczego przytulanki były i są dla mnie ważne?

Przytulanki w większości pojawiają się w życiu każdego dziecka. Są dla niego ważne i pełnią wiele funkcji. Niektórzy uważają, że w pewnym wieku już nie wypada. Ja się z tym powiedzeniem nie zgadzam. Dlaczego były i nadal są dla mnie ważne przytulanki? Z wielu powodów, ale przede wszystkim przez ich wielofunkcyjność. Misie, lalki, zwierzątka itp. maskotki pomagają dzieciom w różnych sytuacjach. Warto w nie inwestować. Szczegółowa odpowiedź znajduje się w poniższym tekście.

Pluszaczki dla najmłodszych

Przedstawicielami z tej kategorii, mogą być m.in. lisiczka Alice oraz królik Tina. To zabawki stworzone w formie dwustronnej chusteczki/kocyka z główką lisiczki/króliczka oraz odstającymi elementami stymulującymi zmysły naszego malucha. Moim zdaniem maskotka dla dziecka powinna być przede wszystkim miękka w dotyku, w przyjemnej kolorystyce. Ponadto jest zobowiązana do zapewnienia swojemu właścicielowi/właścicielce bezpieczeństwa i przyjaźni. Lisiczka i króliczek z pewnością to spełnią. Dodatkowo oby dwie przytulanki wpływają na rozwój motoryki małej, aktywizując zmysł wzroku. 

Lisiczka Alice pełni funkcję pacynki, ponieważ po wsunięciu palca w główkę lisiczki możemy poruszać zwierzątkiem i odgrywać scenki, które na pewno zaciekawią dziecka. Na jej długich nogach możemy wiązać supełki, a także przymocować tam smoczek albo gryzaczek. Moim zdaniem to świetny patent.

Z kolei króliczek Tina pozwala przykryć maluszka, a jednocześnie zapewnić mu miłą w dotyku maskotkę, którą w każdej chwili będzie mógł się pobawić. Kocyk 2w1 to idealny sposób na to by nasze pociechy smacznie spały, a po swojej drzemce mogły przejść od razu do zabawy. 

Przytulanki są bardzo ważne dla dzieci, to z nimi chcą poznawać świat. Często bywa tak, że do przedszkola wraz z małym przedszkolakiem idzie także miś. Ja także potrzebowałam zabrać do przedszkola ze sobą misia. Pomagał mi się w nim zaadoptować i towarzyszył w każdej sytuacji. Lisiczka i króliczek z pewnością także udałyby się do przedszkola.

Maskotki dedykowane dla niemowląt

Miś Eleanor i szumiący miś Julek to przytulanki dedykowane niemowlętom. Niektórzy rodzice nie chcą kupować swoim maluszkom pluszaczków, mówią, że są jeszcze za małe i dostaną jak będą większe. Ja uważam, że na misia nigdy nie jest się za małym lub za dużym, za młodym lub za dojrzałym, aby kupić/dostać maskotkę nie trzeba spełniać żadnych kryteriów.

Miś Eleanor to przeurocza zawieszka, która może towarzyszyć małemu brzdącowi w każdym momencie. Jest wspaniałym kompanem podróży. Ta przytulna i miękka zabawka zapewnia maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, stymuluje zmysły i umiejętności, zapewniając stymulację dotykową i wspomagając umiejętności motoryczne.

Z kolei Julek, to szumiący Miś z czujnikiem płaczu i mięciutka przytulanka w jednym. Od pierwszych dni uspokaja i ułatwia naszemu szkrabowi zasypianie. To właśnie szum jest tym najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym dla dziecka sposobem do ukojenia. Funkcja CRYsensor, czyli „czujnik płaczu”, to inteligentne rozwiązanie z myślą o nocnych i nagłych przebudzeniach niemowląt. Szumiący Miś automatycznie reaguje uspokajającym różowym szumem, gdy rozpozna płacz Maluszka. Po 40 minutach szumienia urządzenie łagodnie wycisza się i przechodzi w tryb czuwania. Płacz budzącego się dziecka lub nagłe dźwięki, ponownie uruchamiają szum na 20 minut. Dzięki bezpiecznie wszytym magnesom w łapkach misia, zabawkę można zaczepić na ramie łóżeczka czy wózka i zabrać Julka na spacerek.

Oby dwie zabawki są stworzone dla maluszków, różnią się wyglądem i funkcjami. Ja nie potrafiłam wybrać jednego, ponieważ Eleanor i Julek to przeurocze maskotki. 

Miś polarny Eleanor
Szumiący Miś Julek

Przytulanki dla dzieci

W powyższym tekście opisałam pluszaki dla najmłodszych i niemowląt, ale nie zapomniałam o starszych dzieciach. Zdarza się tak, że nasza pociecha często zmienia swój nastrój, płacze, denerwuje się, a nawet obraża na swoich najbliższych. To normalne, ponieważ dziecko dorasta, poznaje siebie i swoje emocje. Maskotka pełni w takich sytuacjach rolę przyjaciele, któremu nasz skarb się zwierza, przytula. Ja także rozmawiałam ze swoim misiem. W naszej ofercie znajdzie się sporo przytulanek dla dzieci. Przedstawię misia, którego uwielbiałam i uwilebiam. Miś Etttore - to sympatyczny miś z uroczym pyszczkiem i brązowymi oczkami. Urzekło mnie jego miękkie futro i wygląd. 

Na koniec opiszę pluszaki zwierzaki - wiewiórkę i kota. Jestem miłośniczką zwierząt, dlatego te przytulanki bardzo mi się podobają. Pełniły rolę bohatera każdej mojej zabawy, bawiłam się z nimi bardzo długo, a teraz służą mi jako dekoracja. W wiewiórce, urzekł mnie przede wszystkim jej puszysty i miękki ogon. Natomiast w kotku spodobał mi się jego wygląd, centki i oczy.

Z misiem można przełamywać własne bariery. Dziecko ze swoją przytulanką czuje się pewniejsze i bardziej bezpieczne. Ja ze swoim ulubionym pluszakiem, przełamałam wiele barier. Przede wszystkim nie bałam się chodzić do przedszkola i zasypiać bez światła.

Posiadanie maskotki jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ chcę, aby ze mną zasypiała i się ze mną budziła. Więź z ulubioną przytulanką, sprawia, że tworzy się sentyment, który powoduje, że dla dziecka pluszak staje się ważniejszy od każdej nowej zabawki. I nie chce jej za nic oddać. Chwilowe rozstanie z maskotką, powoduje tęsknotę. To udowadnia, że maskotka nie jest zwykłą zabawką, to bardzo ważna postać w życiu dziecka.

wiewiórka
Maskotka pluszowy kotek

Podsumowując, dlaczego przytulanki były i są dla mnie ważne? Dlatego, że nigdy nie przestaną być użyteczne, zapewniają poczucie bliskości i bezpieczeństwa, można się z nimi bawić i rozmawiać. Potrafią stworzyć dużą więź i sentyment, który nie pozwoli nam się z nimi rozstać. W każdym etapie rozwoju dziecka maskotka będzie pełnić inną rolę. Za co lubię przytulanki? Przede wszystkim za ich wielofukcyjność i "przyjacielską pomoc" w wielu sytuacjach. Pamiętajmy, że nigdy nie jest się za małym lub za dużym, za młodym lub za dojrzałym na misia.

Przeczytaj również:


Autor: Julia, lat 16

Miłośniczka maskotek, pluszaków od zawsze :) Wtedy, kiedy przestają pełnić już swoją pierwotną rolę na danym etapie rozwoju stają się najczęściej dekoracjami pokoju Julii. Z sentymentem wraca do zabawy z ulubionymi maskotkami z młodszymi członkami rodziny.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

pixel