Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

10 zabawek drewnianych dla dzieci 2+

2017-03-15
10 zabawek drewnianych dla dzieci 2+

Zabawki drewniane są doceniane za ich trwałość, wyjątkowy design i ciekawe zastosowanie. Zachęcają do różnorodnego zastosowania, rozwijania wyobraźni i wychodzenia poza schematyczne rozwiązana. Idealne dla dzieci powyżej 2 roku życia.

Zabawki dla dziecka powyżej 2 roku życia

Dziecko z tym wieku ma coraz sprawniejsze rączki, dlatego zabawki charakteryzują się trochę trudniejszym sposobem użytkowania niż w przypadku dzieci młodszych. Oczywiście, zabawa nimi dostarcza nadal mnóstwo radości i satysfakcji, a jednocześnie pozwala na rozwijanie innych funkcji, np. umiejętności liczenia. Powyżej 2 roku życia dużą uwagą powinno przywiązywać się do rozwijania u dzieci umiejętności  wymagających coraz sprawniejszego manipulowania przedmiotami.

TOP zabawki drewniane powyżej 2 roku życia

Dokonując wyboru zabawki, musimy zawsze pamiętać, żeby była ona dostosowana do wieku małego użytkownika. Zabawki przeznaczone dla maluszków prawdopodobnie okażą się zbyt łatwe dla dzieci powyżej 2 roku życia. Na szczęście dla tych dzieci oferta zabawkowa jest bardzo szeroka. Na szczególną  uwagę zasługuje 10 TOP zabawek drewnianych:

1.       Drewniane liczydło 100 Bajo – kolorowe, starannie wykonane kuleczki zachęcają nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do przeliczania. Idealny początek przygody matematycznej dla najmłodszych. Zabawka, a jednocześnie sprzęt, po który dziecko sięgnie jeszcze w przedszkolu i w szkole.

2.       Klocki drewniane Kubix – zestaw składający się z 50 elementów. Piękne kolory i najwyższa jakość wykonania klocków geometrycznych, zapewniających wielogodzinną zabawę i przeróżne zastosowanie. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, logiczne myślenie i kreatywność. Klocki zainspirowane grą Tetris. Całkowicie bezpieczne, farby je pokrywające są na bazie wody.

3.       Klocki drewniane z sortownikiem w pokrywie – 35 elementów, które dziecko nie tylko układa, ale również dopasowuje kształtami do otworów w pokrywie. Świetny trening w rozpoznawaniu wielkości i kształtów.

4.       Zakręcone klocki Hape, które należy wkręcać na drewnianą śrubę. W zależności od układu klocków można otrzymać różne kształty.

5.       Drewniane autko z napędem, np. Ślimaczek – piękne kolory i ciekawy design. Dziecko ma poczucie sprawstwa, powodując wprawienie zabawki w ruch.

6.       Stolik muzyczny – dziecko rozwija w sobie pasję muzyczną i posługiwanie się różnymi instrumentami. Świetny sprzęt pomagający w prezentowaniu własnej twórczości. Dodatkowo karty nauki gry.

7.       Tor dla kulek Rock`n`Roll – w zestawie są 4 drewniane kule, które pokonując tor, uderzają o dzwoneczki.  W efekcie zabawka jest wprawiana w lekkie kołysanie.

8.       Kostka motoryczna Guiliano – kostka świetnie rozwijająca małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i logiczne myślenie. 7 ścian kostki pozwala na bardzo zróżnicowaną zabawę, rozwijającą na wiele sposobów umiejętność rozpoznawania kolorów i kształtów. Zabawa, która nigdy się nie nudzi.

9.       Motoryczna zabawka drewniana Koła zębate – Zestaw 24 elementów. W pierwszej kolejności dziecko układa drewnianą podstawę, a następnie takie rozlokowuje koła zębate, aby wprawienie w ruch jednego kółka poruszyło wszystkimi pozostałymi.

10.   Układanka magnetyczna do sortowania, pajacyk – znana wszystkim zabawka, w której na drążek trzeba nakładać kółka w odpowiedniej kolejności. Tutaj elementy są magnetyczne, a prawidłowo umieszczone dają w efekcie sympatycznego pajacyka.

Zabawki drewniane są dosyć uniwersalne. Zdarzają się takie, w których kolorystyka może sugerować płeć użytkownika, ale większość z nich pozwala na zabawę zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Ponadto, zabawki drewniane są nie tylko funkcjonalne i ładne, ale też wystarczą na lata. Doceni je każde dziecko powyżej 2 roku życia.

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel