Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki do pchania i ciągnięcia

2017-03-10
Zabawki do pchania i ciągnięcia

Przełomową chwilą w życiu każdego rodzica pozostaje dzień, w którym ukochany bobas samodzielnie postawił pierwszy krok. Zabawki do pchania i ciągnięcia to interesujące narzędzie edukacyjne, ułatwiające naukę trudnej i wymagającej cierpliwości sztuki chodzenia. Warto więc zawczasu rozważyć kupno tego typu zabawek i poznać zalety tego typu zabawek, a tych jak zaraz zobaczmy jest całkiem sporo.

Rozwój umiejętności motorycznych dziecka od najmłodszych lat

Zabawki do pchania tzw. chodziki zaprojektowano z myślą o tym, aby ułatwić dziecku naukę chodzenia oraz zminimalizować ryzyko bolesnego upadku. Z reguły pchacze to duże konstrukcje z drewna swym kształtem przypominające np. wózek w kształcie wesołego jeżyka. Każdy pchacz posiada wygodny uchwyt umożlwiający pchanie zabawki oraz parę kółek, najczęściej gumowanych zapewniających dobrą przyczepność do podłoża. Dodatkowo niektóre modele wyposażono w specjalne miejsce do przewożenia ulubionych zabawek. Podczas chodzenia zabawka stanowi dla dziecka wygodne oparcie, dzięki czemu mały wędrowiec może z łatwością przemaszerować z jednego końca pokoiku do drugiego. Podczas zabawy rozwijana jest tzw. motoryka duża, czyli wszystkie obszerne ruchy wykonywane przez dziecko np. pchanie zabawki lub chodzenie. Co więcej w trakcie samodzielnego spaceru rozwijana jest w naturalny sposób dziecięca wyobraźnia oraz ciekawość świata. Pchacze zapewniają rodzicom nieco większą swobodę, gdyż bez ich pomocy, dziecko może zwiedzać cały pokoik. Chodziki różnią się zazwyczaj ceną, kształtem, gabarytem oraz sugerowanym wiekiem. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na wszystkie informacje podane przez producenta.

Miniaturowe pchacze - kompan do spaceru

Na rynku występują również pchacze w zminiaturyzowanej postaci. Zabawka składa się z dwóch elementów – długiego uchwytu oraz drewnianego lub plastikowego modelu. Miniaturowy pchacz nie stanowi oparcia, ale pełni rolę kompana podczas spaceru. Podczas pchania zabawka np. wydaje dźwięki lub rusza niektórymi elementami. Klasycznym przykładem takiej zabawki pozostaje drewniana kaczuszka zamocowana na długim uchwycie. W trakcie pchania nogi kaczuszki i skrzydełka wprawiane są w ruch przez co zwierzątko „spaceruje” wraz z dzieckiem. Oczywiście kaczuszka to tylko jedno z wielu dostępnych zwierzątek. Pieski, biedronki, papużki, a nawet baśniowe smoki, wybór należy do dziecka! Niezależnie od wyboru każda zabawka zapewni wiele godzin wspaniałej zabawy.

Zabawki do ciągnięcia – wyprowadź zwierzątko na spacer

Zabawki do ciągnięcia stanowią całkowite przeciwieństwo pchaczy. Na końcu długiego sznureczka znajduje się osadzona na czterech kółkach zabawka najczęściej w kształcie pojazdu lub zwierzątka. Wystarczy złapać za drugi koniec sznureczka, aby zabrać ukochane zwierzątko na długi spacer. Zabawki tego typu przeznaczone są już dla dzieci, które potrafią chodzić, gdyż uwiązana na sznureczka zabawka nie stanowi żadnego oparcia. Podczas zabawy rozwijana jest duża motoryka między innymi chodzenie czy bieganie. Wybierając zabawkę miejmy na uwadze płeć dziecka. Chłopców z pewnością zainteresują pojazdy np. wóz strażacki marki Janod czy pełna kolorów lokomotywa marki Goki. Dziewczynki z racji zupełnie odmiennych zainteresowań wybiorą uroczą żabkę, kotka, pieska czy biedronkę. Niemiecka marka Spiegelburg wypuściła specjalną serię zabawkowych piesków, które wierne odzwierciedlają prawdziwe psiaki. Jeśli pociecha kocha pieski, warto sięgnąć po zabawki Spiegelburg.

Połączenie zabawy z edukacją

Niewątpliwie pchacze i zabawki do ciągnięcia pełnią rolę edukacyjnych zabawek. Rozwój dużej motoryki od wczesnych lat to ogromny atut tego typu zabawek. Moduły dźwiękowe, bogata kolorystyka oraz uroczy wygląd zabawek pobudza w dziecku wyobraźnię oraz chęć poznania świata. W końcu z ulubionym u boku towarzyszem zwiedzanie świata nigdy nie było ciekawsze!

Przeczytaj również

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel