Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zalety kolejek drewnianych

2018-06-11
Zalety kolejek drewnianych

Zabawa torami i pociągami to ogromna frajda nie tylko dla maluchów, ale i dla ich rodziców. Dzieci chętnie budują własne miasteczka i w czasie każdej zabawy przenoszą się w krainę swojej wyobraźni. Oferta kolejek jest ogromna, a różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Naszą uwagę przykuła kolejka drewniana, więc zobaczmy dlaczego warto ją kupić.

Kolejka drewniana dla dziecka – niezniszczalna zabawka na lata


Wielu rodziców poszukując zabawek dla swoich dzieci szuka rozwiązań trwałych i bezpiecznych. Takie są właśnie tory drewniane. Łączą one w sobie mnóstwo zalet, które możemy odnieść nie tylko do kolejki drewnianej, ale i do innych zabawek z drewna. Drewno to materiał trwały i odporny na uszkodzenia pozwala dzieciom puścić wodze wyobraźni i tworzyć bez ryzyka, że jakiś element zostanie uszkodzony. Tory drewniane trudno jest złamać, co daje im ogromną przewagę nad torami z plastiku czy innych materiałów. Dzięki temu jest to zabawka, która przetrwa całe lata. Potwierdzają to niektórzy rodzice, przekazując pociechom swoją kolejkę z drewna, która przechowana w piwnicy czy na strychu przetrwała w stanie nienaruszonym od czasów ich dzieciństwa. Jest to również swoisty łącznik pomiędzy pokoleniami, bo wspólna zabawa z rodzicami sprawia maluchom ogromną radość i przyczynia się do wzmocnienia więzi rodzinnych.

W duchu zielonego stylu

W dzisiejszym świecie coraz częściej słyszy się o ekologii, a co za tym idzie coraz więcej osób stara się przyjąć ekologiczne podejście do życia. Drewniane kolejki idealnie wpisują się w ten trend. Oprócz tego, że są wykonane z naturalnych materiałów, co samo w sobie jest wyrazem troski o środowisko naturalne, są także bezpieczne dla dzieci. Nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, co nie zawsze można powiedzieć o plastikowych zabawkach. Ponadto, ich trwałość pomaga zmniejszyć ilość odpadów, które są poważnym problemem na całym świecie.

Kreatywność i wyobraźnia

Drewniane kolejki mają nie tylko praktyczne zalety, ale również doskonale wpływają na rozwój dzieci. Za każdym razem, gdy zaczyna się zabawa z drewnianą kolejką, powstaje zupełnie nowa historia i budowla. Raz może to być proste koło lub elipsa, innym razem skomplikowany układ rozjazdów i skrzyżowań, które budowanie przynosi wiele radości. Zabawa staje się jeszcze bardziej interesująca, gdy dodamy różne akcesoria, takie jak mosty, budynki czy skrzyżowania. Dzięki nim dzieci mogą wykazać się większą kreatywnością i stworzyć swój własny świat zabawy.

Rozwój zdolności motorycznych

Zabawa drewnianą kolejką przyczynia się również do rozwoju zdolności motorycznych dzieci. Tory muszą być precyzyjnie połączone, aby zestawić je razem. Drewniane kolejki mają specjalne wypustki, które trzeba umieścić w otworach. Dzięki temu maluchy doskonalą precyzję ruchów i rozwijają swoje zdolności motoryczne, które mają duże znaczenie w nauce pisania i czytania. Warto zauważyć, że drewniane tory umożliwiają najmłodszym dzieciom zabawę bez ryzyka złamania lub uszkodzenia łączników między torami.


Zapraszamy do innego wpisu o kolejkach drewnianych gdzie nasi czytelnicy dzielą się opiniami o tej świetnej zabawce. Pisaliśmy także jak kolejka drewniana skradła serca dziewczynek

Przeczytaj również: 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Czarodziejska kolejka drewniana dla dziewczynki, BJT023-Bigjigs Rail

Czarodziejska kolejka drewniana dla dziewczynki, BJT023-Bigjigs Rail

252,16 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 254,00 zł/1szt.Cena regularna 289,00 zł brutto/1szt.
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel