Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki do piaskownicy i na plażę – co wybrać?

2018-04-23
Zabawki do piaskownicy i na plażę – co wybrać?Pierwsze wiosenne promienie słoneczne sprawiają, że dzieci coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Zaludniają się place zabaw, a w piaskownicach trwa wielkie budowanie. Zabawy w piasku cieszą się bowiem ogromną popularnością i kochają je niemal wszystkie maluchy. Jakie zabawki do piaskownicy i na plażę warto kupić?

Łopatka i wiaderko to podstawa

Podstawowym sprzętem do zabawy w piasku jest łopatka i wiaderko. Bez nich wyprawa do piaskownicy nie ma najmniejszego sensu. Warto wybrać łopatkę dopasowaną do wieku dziecka i rozmiaru jego rączki. Inne będą łopatki dla rocznego malucha, a inne dla kilkulatka, który będzie z niej korzystał nie tylko w piaskownicy, ale i nad morzem, budując gigantyczny zamek z piasku.

W komplecie do łopatki konieczne jest oczywiście wiaderko. Idealnie by było, gdyby wiaderko miało jakiś ciekawy kształt. Dzięki temu może być nie tylko pojemnikiem na piasek, ale również świetnym narzędziem do tworzenia babek z piasku. Można spotkać również wiaderka w kształcie wieży zamkowej, która świetnie przydaje się do budowania zamków i warowni z piasku.

Komplet akcesoriów plażowych

Oprócz wiaderka i łopatki, do zabawy w piasku przydają się również inne akcesoria plażowe. Są to między innymi sitka, grabki, foremki. Im więcej foremek o ciekawych kształtach, tym większa radość z zabawy. Można znaleźć komplety ze zwierzętami, pojazdami czy kwiatkami. Różne kolory i kształty sprawiają, że dzieci chętnie po nie sięgają i z zapałem tworzą babki z piasku.

Komplety akcesoriów do piasku są zwykle zapakowane wraz z wiaderkiem, w którym można je w łatwy sposób zabierać na spacer. Jest to bardzo wygodne, a samodzielne niesienie swoich narzędzi do zabawy jest przez wiele dzieci traktowane jako dodatkowa atrakcja. Można również kupić taczki czy wózki na sprzęty do piaskownicy, które są uwielbiane przez większość małych miłośników piaskownicy.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na plażę?

Zabawy na plaży to jednak nie tylko zabawy w piasku. Wiele dzieci chętnie spędza czas w ruchu, niekoniecznie cały czas bawiąc się piaskiem. Warto więc na plażę zabierać ze sobą również np. ringi, piłkę plażową czy piłeczkę na sznurku, która nie ucieknie daleko.

Małym obserwatorom przyrody polecamy zestawy do obserwacji owadów. Na każdej plaży czy w piaskownicy znajdą się mrówki, biedronki czy muchy, których obserwacja będzie stanowić nie lada atrakcję. Dzięki przezroczystemu pudełku z lupą, dziecko będzie mogło uważniej przyjrzeć się złapanym insektom i w ten sposób poszerzyć swoje horyzonty.

Pamiętajmy, że zabawy w piasku to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu w piaskownicy czy na plaży. To również doskonała zabawa sensoryczna, która wpływa na rozwój dziecka na wielu różnych obszarach. Nie przeszkadzajmy więc dzieciom w swobodnej zabawie w piasku i nie narzekajmy, że ubrudzą sobie ubranko. Nie ubierajmy dziecka w wyjściowy strój na spacer i dajmy mu szansę na swobodną zabawę, gdyż dzięki temu zdobędzie ono wiele cennych umiejętności.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

Metalowa taczka dla dzieci Goki 14059

Metalowa taczka dla dzieci Goki 14059

175,72 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 199,90 zł/1szt.Cena regularna 214,50 zł brutto/1szt.
Latające ringi, goki - gry zręcznościowe

Latające ringi, goki - gry zręcznościowe

63,26 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 88,50 zł/1szt.Cena regularna 85,50 zł brutto/1szt.
Diabolo - zabawa zręcznościowa

Diabolo - zabawa zręcznościowa

49,00 zł brutto/1szt.
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel