Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wakacje za pasem, szkoła czeka nie zwlekaj! Nowy rok szkolny

2017-08-23
Wakacje za pasem, szkoła czeka nie zwlekaj! Nowy rok szkolnyPo okresie błogiego wypoczynku, niesamowitych przygód, dalekich wycieczek pora zastanowić się nad kolejnym rokiem szkolnym. Czego najbardziej będzie potrzebować nasza pociecha? Jakie rzeczy do szkoły? Czy na pewno mamy cały komplet szkolnych przyborów? Może w tym roku pora coś zmienić, wymienić wysłużony plecak na coś zupełnie nowego?  

Każdy maluch doceni odrobinę świeżości w swoim rynsztunku złożonym z: wiernego piórnika, kredek, farbek, całej masy zeszytów i kolorowanek. Pora wznosić się na nowe szczyty, zdobywać nową wiedzę w zabawny i ciekawy sposób, przy okazji świetnie się bawiąc. Nikt nie rusza na daleką wyprawę bez odpowiedniego ekwipunku, a przecież nauka to niekończąca się podróż.  

Przybory szkolne dla małych artystów, narodziny talentu.  


Każdy mały chłopiec czy dziewczynka potrzebuje czegoś co pobudzi wyobraźnie i pomoże odkryć w sobie umiejętności i talent, który mógłby nigdy nie ujrzeć światła dziennego, gdyby nie ten jeden dzień spędzony na rysowaniu i kolorowaniu pięknych obrazków. Szablony dla dzieci i różnego rodzaju kolorowanki to świetny sposób na zapoznanie maluchów z technikami malowania i całą paletą barw. Żaden artysta nie nauczył się swojego fachu w jedną noc, nawet jeśli ma się talent, trzeba go polerować, aż zalśni jak prawdziwy diament.  

Pierwsze kroki, zabawki, a pozytywne nawyki w szkole.  


Warto przemyśleć również kwestię dodatkowych przyborów szkolnych, które uatrakcyjnią zabawę. Można tu wspomnieć o tak znanych od dawien dawna tablicach w nowych atrakcyjnych dla maluchów wersjach. Nauka pisania, czytania, liczenia, kreślenie pierwszych liter i cyfr będzie o wiele łatwiejsza. Dodatkową atrakcją mogą tu być magnesy dla dzieci. Różne ich rodzaje mogą pełnić podobną funkcję, pokazując dziecku różne symbole w prosty i zabawny sposób. Stymuluje to ciekawość, a w efekcie wpływa korzystnie na proces zapamiętywania. Zwykle dopiero w późniejszym wieku zaczynamy zwracać uwagę na to, że najłatwiej zapamiętuje się rzeczy na zasadzie skojarzeń. Jest wiele technik nauki języków obcych, które bazują na świadomym wykorzystywaniu prostych analogii. Dzieci w bardzo młodym wieku właśnie w ten sposób zdobywają większość informację o otaczającym świeci. Warto aby w trakcie późniejszego rozwoju wykorzystywały swój pełny potencjał. Przydatne może okazać się wykształcenie pewnych nawyków, które będą pomagać dziecku przez całe życie. Oczywiście wszystko powinno sprawiać maluchom radość i stanowić element codziennej zabawy. Nawet proste składanie słów w całość z magnesów na lodówce daje niesamowite efekty i pobudza wyobraźnię dziecka ułatwiając zapamiętywanie.    


Aktywność dziecka, zabawy w plenerze, a jego rozwój szkolny.  


W trakcie wakacyjnego szaleństwa, zabawy na świeżym powietrzu maluchy mają mnóstwo nowych ekscytujących aktywności, takich których nie uświadczą w domu. Powrót do codziennej rutyny i ograniczeń jest jak każdy wie dość przykrym przeżyciem. Wprowadzenie czegoś nowego w grafik dnia wpływa dobrze zarówno na dorosłych jak i dzieci. Pomaga w kreatywnym myśleniu i wykorzystywaniu nowych doświadczeń w praktyce. Nowe zabawy w plenerze stanowią odskocznię lub wręcz przeciwnie kontynuację tego co dzieje się w szkole i mogą dać niespodziewane efekty. Pamiętajmy, że nowe pomysły nie biorą się znikąd, warto zainspirować malucha do działania.  

Rozkwit talentu, rzeczy do szkoły.  


Dzieci w przedszkolach często są proszone o opisanie swoich ulubionych wakacyjnych przygód. Rzeczy do szkoły, kilka kredek i mazaków może nie wystarczyć, aby w pełni oddać to co nawet dorosłym trudno przekazać słowami. Dobrze jest, gdy dziecko ma swobodę w wyrażaniu siebie i odpowiednie narzędzia do tego celu. Nic jednak nie zastąpi czasu spędzonego na doskonaleniu swoich indywidualnych umiejętności. Wielką pomocą przy odkrywaniu młodych talentów mogą być szablony, kolorowanki i pieczątki dla dzieci. Nawet najzwyklejsze stempelki nadają pracom naszej pociechy wyjątkowego charakteru. Maluch korzystając z różnych tego typu pomocy nabiera pewności siebie, uczy się jak dopasować całą kompozycję swojego obrazu. Następnie testuje swoje własne umiejętności ,,Czy dam radę narysować to lepiej?’’. Na to jest tylko jedna odpowiedź, oczywiści że tak w swoim własnym, wyjątkowym stylu. Wystarczy, że damy maluchowi szansę, a na pewno nas zaskoczy, trzeba jedynie zacząć od kolorowanek, szablonów i zestawu dobrych kredek lub farbek, reszta przyjdzie z czasem. Rozpoczęcie zabawy od wielkiej pustej kartki daje mnóstwo możliwości, ale może przytłoczyć młodego artystę, a nawet zniechęcić jeśli pierwsze prace nie będą zbyt udane. Dlatego pewne gotowe wzory, a nawet pieczątki dla dzieci są wskazane, dają pracom punkt orientacyjny wokół którego z pewnością powstanie piękny i oryginalny obrazek.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel