Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tradycyjne zabawki dla dziewczynek

2017-03-01
Tradycyjne zabawki dla dziewczynek

Tradycyjne zabawki dla dziewczynek

Zabawki towarzyszą dzieciom od tysiącleci i zawsze ich rolą było zarówno wypełnienie czasu, oraz funkcja edukacyjna. Jedną z form nauki poprzez zabawę jest z pewnością przygotowanie do pełnienia ról społecznych, jakie przypisuje poszczególnym członkom kultura danej społeczności. Ogólnie jednak przyjęło się bez względu na kulturę, region świata czy społeczność, że kobieta jest bezpośrednio związana z domem, macierzyństwem i opieką nad dziećmi, natomiast mężczyzna zapewnia środki do życia i chroni. Oglądając stare filmy lub czytając książki historyczne można dowiedzieć się, że nawet w bardzo zamierzchłej przeszłości, w prymitywnych kulturach dziewczynkom towarzyszyły lalki, a chłopcom konie i broń.

Kidkraft: domek, kuchnia - nowoczesne zabawki dla dziewcząt

Współczesne zabawki zachowały swój charakter, jednak naukowe podejście do wychowania i ciągłe rozwijanie metod oraz poszukiwanie nowych środków sprawiło, że są one o wiele bardziej rozbudowane i zapewniają też znacznie szersze możliwości postrzegania współczesności. Przykładem mogą być domki dla lalek, jakie oferuje sklep www.zielonezabawki.pl. Nie jest to jedyna zabawka edukacyjna przeznaczona dla dziewczynek, bowiem poza domkami wyposażonymi w komplet sprzętów można też znaleźć w sprzedaży dziesiątki innych propozycji, które pozwalają małym kucharkom, sprzątaczkom, szwaczkom czy przyszłym mamom poznawać zasady posługiwania się przedmiotami codziennego użytku i sprzętem domowym, a także przygotowywać do różnych zawodów.

Domki dla lalek

Prawdziwe, wyszukane, niezwykle piękne i pełne dekoracyjnych detali domki dla lalek produkowano już w XIX wieku. Ten okres znany jest z artystycznego podejścia do wyrobów dla dzieci, jednak takie zabawki były bardzo kosztowne i nie pozwalały na operowanie nimi w sposób, jaki to robią współczesne maluchy. Poza tym wysoki koszt nie pozwalał na kupowanie takich wyrobów rodzinom uboższym. Obecnie możliwości są znacznie większe i chociaż te naprawdę piękne domki wcale do tanich nie należą, to z powodzeniem sprawdzają się, jako prezent gwiazdkowy. Fantastyczne konstrukcje produkowane przez firmę Kidkraft to już nie tylko drewniane pudełko z otwieranym dachem, ale imitacje prawdziwych willi czy kilkupiętrowe konstrukcje wykonane z ekologicznego drewna i wyposażone w każdy niezbędny domowy sprzęt, jaki spotyka się w tradycyjnych domach. Podczas zabawy dziewczynki korzystające z miniaturowych lalek mogą je karmić, przebierać, kąpać i układać do snu, jak to zazwyczaj dzieje się w prawdziwym domu. Piękne domki mają tarasy, wewnętrzne schody, pomieszczenia o różnym przeznaczeniu, a nawet windy i firany w oknach. Wysoki poziom realizmu to najcenniejszy element tych produktów. Doradzamy na co zwrócić uwagę wybierając drewniany domek dla lalek. 

Kuchnie jak prawdziwe

Kompletne domki to tylko jeden z przykładów zabawek dla dziewczynek produkowanych przez Kidkraft. Warto także wspomnieć o kuchnia Kidkraftniezwykle realistycznych kuchniach. Propozycje takie, jak kuchnia Kidkraft Espresso to kompletne wyposażenie kuchenne skomponowane w formie meblościanki o wysokości dostosowanej do wzrostu dziecka. W zestawie znajduje się wszystko, czego można oczekiwać w prawdziwej kuchni, a więc piec z piekarnikiem, i płytkami do gotowania, zlew, lodówkę, kuchenkę mikrofalową i zmywarkę. W zestawie producent zadbał o każdy szczegół, włącznie z aparatem telefonicznym, pokrętłami i przyciskami, a nawet odpowiednimi kolorystycznie garnkami. Kuchnie dla dzieci produkowane są w kilku różnych rozmiarach i wersjach, dzięki czemu podczas zakupu rodzic i dziecko mają możliwość wyboru, jednak każda z takich zabawek w podobny sposób pozwala dziecku uczyć się wielu podstawowych czynności i nabierać przyzwyczajeń takich, jak chociażby mycie owoców przed jedzeniem. Dzięki zróżnicowaniu wysokości pomiędzy 90 a 110 cm można też dostosować zabawkę do wieku i wzrostu dziecka.

Przeczytaj również

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel