Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pomysły na niesamowite zabawy w ogrodzie

2023-08-10
Pomysły na niesamowite zabawy w ogrodzie

Nadejście ciepłych miesięcy i okres wakacyjny sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zabawy w ogrodzie to nie tylko świetna okazja do aktywności fizycznej, ale także doskonały sposób na odkrywanie przyrody oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności społecznych. W tym artykule przedstawimy kilka kreatywnych zabaw plenerowych, które z pewnością zachęcą dzieci do odejścia sprzed ekranu telewizora i wyruszenia na przygodę na łonie natury.

Zabawy w ogrodzie dla aktywnych dzieci

Jeśli Twoje dziecko kocha ruch i ciężko jest za nim nadążyć, aktywna zabawa w ogrodzie z pewnością przypadnie mu do gustu. Liczne możliwości, jakie oferuje otwarta przestrzeń sprawiają, że dziecko może spożytkować nadmiar energii. Oprócz klasycznych zabaw w chowanego czy berka, ogród pozwala na także na inne zabawy pełne ruchu.

Puszczanie latawców

Każde zafascynowane lataniem dziecko będzie świetnie się bawić podczas puszczania latawca. Puszczanie latawców to jedna z najbardziej spektakularnych i fascynujących tradycji, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ta kolorowa zabawka nie tylko dostarcza wielu emocji, ale także uczy dzieci cierpliwości i precyzji.

latawiec

Puszczanie latawców to nie tylko znakomity sposób na spędzenie czasu, ale także poznanie podstaw fizyki. Latawiec składa się z dwóch głównych części: kadłuba i linki. Kadłub wykonany jest z lekkiego materiału. Linka, którą trzymamy w rękach, połączona jest z kadłubem i odpowiada za kierowanie latawcem. Długość linki wpływa na to, jak wysoko może wzlecieć latawiec.  Zabawa z latawcem to nie tylko aktywność fizyczna, która zachęca dzieci do wychodzenia na świeże powietrze i ruchu, ale także doskonała okazja do nauki precyzji i koncentracji. Wprowadzanie latawca w ruch, łapanie odpowiedniego prądu powietrza i balansowanie wymagają koordynacji ruchowej, a tym samym doskonale wpływają na rozwój zdolności motorycznych. Puszczanie latawców to też świetna okazja do wspólnej zabawy i spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Szeroki wybór kolorowych latawców pozwala na znalezienie wymarzonego modelu, który będzie wznosił się wysoko w przestworza. 

Plac zabaw w Waszym ogrodzie

Plac zabaw to jedno z ulubionych miejsc każdego dziecka. Jeśli posiadacie własny ogród, maluch może mieć dostęp do placu zabaw od rana do wieczora, bez wycieczki do pobliskiego parku. W naszej ofercie znajdziesz wszystko co potrzebne, by przekształcić ogród w pełen atrakcji plac zabaw. Mowa tutaj m.in. o drewnianym placu zabaw czy dużej piaskownicy z baldachimem. Doskonałym uzupełnieniem przydomowego placu zabaw będzie także siatka wspinaczkowa czy taśma do chodzenia slackline. Maluch będzie miał także sporo frajdy chodząc na teleskopowych szczudłach. Gdy maluch zechce odpocząć po zabawie, będzie mógł położyć się na leżaku lub usiąść w ogrodowym krześle. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment mebli ogrodowych dla dzieci.

Zabawa w ogrodzie dla kochających rośliny

Każde dziecko skrywa w sobie ogrodnika i miłośnika zieleni. Z odpowiednim sprzętem maluch pomoże Ci przy czynnościach pielęgnacyjnych w ogrodzie. Razem podlejecie kwiaty, przystrzyżecie krzewy oraz przesadzicie rośliny. Zabawa w ogrodnika to wspaniała aktywność dla dzieci, która nie tylko dostarcza radości, ale także pozwala na naukę, eksplorację przyrody i rozwijanie zdolności praktycznych. To doskonała okazja, aby maluchy zetknęły się z procesem uprawy roślin, zrozumiały znaczenie dbania o przyrodę i czerpały radość z tworzenia i pielęgnowania swojego małego ogrodu.

Zestaw narzędzi ogrodowych

Zabawa w ogrodnika to doskonała okazja do nauki przez doświadczenie. Dzieci mogą obserwować, jak z nasionek wyrastają pędy, które z czasem przekształcają się w piękne rośliny. Uprawiając własne rośliny, dzieci uczą się odpowiedzialności, a także zrozumienia cyklu życia i naturalnych procesów zachodzących w przyrodzie. Uprawianie roślin to także aktywność fizyczna, która zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kopanie, sadzenie, podlewanie i pielęgnacja roślin to wszystko aktywności, które pomagają w rozwijaniu koordynacji ruchowej. Dzieci z zamiłowaniem do ogrodnictwa są bardziej skłonne do prowadzenia zdrowego trybu życia, bogatego w ruch na świeżym powietrzu.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór akcesoriów dla młodych ogrodników. Z łatwością wyposażysz maluch w grabie, konewkę, łopatkę, doniczki i rękawiczki. Możesz kompletować wyposażenie osobno lub zdecydować się na kompletny zestaw narzędzi ogrodniczych dla dzieci

Gdy nadejdzie jesień maluch może zachować wspomnienie zielonego ogrodu i ususzyć liście w prasie od Goki.

Zabawy w ogrodzie dla ciekawych świata

Przebywanie w ogrodzie zachęca także do obserwowania przyrody i odkrywania tajemnic natury. W tym celu niezbędny będzie maluchowi zestaw małego odkrywcy. Podstawowymi elementami wyposażenia tego typu zestawów są: lornetka, szkło powiększające, kompas, łopatka i pojemnik. Mały odkrywca może z bliska przyjrzeć się liściom lub złapać owady, które potem sklasyfikuje i opisze w swoim notatniku. Lornetka pozwoli dostrzec niewidziane dotąd obiekty znajdujące się w oddali, a kompas nie pozwoli się zgubić. 

Zabawa z zestawem małego odkrywcy to prawdziwa przygoda. Dzieci wcielają się w rolę badaczy i poszukiwaczy, który odkrywają tajemnice natury. Dzieci, które korzystają z zestawu małego odkrywcy, rozwijają swoją ciekawość i umiejętności badawcze. Zaczynają zadawać pytania o otaczający je świat i szukać na nie odpowiedzi. Obserwacja przyrody, poszukiwanie skarbów czy badanie różnych obiektów zwiększa ich zdolności obserwacyjne i poznawcze.

Kreatywne zabawy plenerowe dla każdego malucha

Zabawa w ogrodzie nigdy się nie nudzi, a to dlatego, że codziennie można podjąć się innej aktywności. Jeśli poszukujesz inspiracji na zabawy w ogrodzie dla dzieci to lepiej nie mogłeś trafić. 

Poszukiwanie skarbów

Ta klasyczna rozrywka to świetny sposób na zapewnienie dzieciom emocjonującej aktywności na świeżym powietrzu. Można ją zorganizować w ogrodzie, parku lub na placu zabaw. Ukryj różnorodne przedmioty w kilku miejscach, a następnie daj dzieciom wskazówki, które pomogą im odnaleźć ukryte skarby. Tego rodzaju zabawy dla dzieci w ogrodzie nie tylko dostarczają najmłodszym frajdy, ale również rozwijają zdolności dedukcyjne i umiejętność współpracy podczas pracy zespołowej.

niezbędnik małego obserwatora przyrody

Malowanie kredą

Twoje dziecko uwielbia malować? Gdy pogoda dopisuje nie ma co ograniczać się do zwykłych kartek papieru. Wyjdźcie na spacer lub do ogrodu i za pomocą specjalnej kredy stwórzcie niezwykłe dzieła sztuki na chodniku czy ścieżce. Wasze malunki będą podziwiać przechodnie i odwiedzający Was goście dopóki z nieba nie zacznie padać deszcz.

Gry ogrodowe dla dzieci

Każdy miłośnik gier będzie miał znakomity humor, gdy podczas spędzanego wspólnie popołudnia sięgniecie po jedną z wielu gier plenerowych dla całej rodziny. Dużą popularnością cieszy się gra ogrodowa Kubb, zwana także grą wikingów. Ta drewniana gra rodzinna nie tylko dostarcza świetnej zabawy, ale i ćwiczy u najmłodszych zręczność, umiejętność koncentracji oraz liczenia. Emocjonującej rozrywki dostarczy także gra w plenerowe kręgle czy rzucanie obręczy na pachołki. Maluchy lubiące gry zręcznościowe ucieszą się z plenerowych gier typu rzucanie do celu. W naszej szerokiej ofercie gier ogrodowych dla dzieci nie zabrakło także minigolfa dla dzieci, zestawu do gry w wyścigi w workach czy zestawu do krokieta.

Zabawa dla dzieci w ogrodzie – wykorzystajcie każdy dzień tego lata!

Reasumując, kreatywne zabawy plenerowe dla dzieci to nie tylko ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także okazja do nauki, odkrywania przyrody i rozwijania kreatywności. Zabawy dla dzieci w ogrodzie nie tylko wpływają korzystnie na zdrowie fizyczne, ale także pomagają w budowaniu więzi między dziećmi, rozwijaniu umiejętności społecznych i kształtowaniu pasji oraz zainteresowań. Dlatego warto zadbać o interesujące zabawy w ogrodzie, aby zapewnić pociechom pełen radości i edukacji czas na łonie natury.

Każde wyjście do ogrodu lub do parku do jedyna w swoim rodzaju okazja, by przeżyć wspaniałą przygodę. W ofercie naszego sklepu znajdziesz pełny asortyment zabawek ogrodowych. Ty zadbaj tylko o dobry humor, my zadbamy o całą resztę niezbędną do wspaniałej zabawy w ogrodzie. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel