Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nie tylko konik na biegunach

2017-03-10
Nie tylko konik na biegunach

Nie tylko konik na biegunach

Jeszcze poprzednie pokolenia pamiętają ze swoich zabawek z dzieciństwa konika na biegunach. Najczęściej w dawnych czasach taki konik dla dziecka był tworzony przez ojca, dziadka czy innego członka rodziny, z kilku kawałków drewna i służył kolejnym dzieciom w rodzinie przez całe lata. Dziś konika na biegunach można bez trudu kupić w sklepie z zabawkami dla dzieci jak i wiele innych zabawek, które są określane pod wspólną nazwą asortymentową jako: bujaki dla dzieci.

Konik, owieczka i miś

Zabawki na płozach, czyli bujaki, to już nie tylko koniki na biegunach, ale i inne zwierzątka. Dziecko może więc samo wybrać, czy chce się huśtać na koniku, owieczce, biedronce, misiu, czy ulubionej postaci z bajek. Są i takie bujaki, które mają kształt samochodów dla małych miłośników motoryzacji. Producenci zabawek dla dzieci odeszli już od klasycznych wzorców i produkują znacznie więcej bujaków. Konik na biegunach jednakże wiedzie prym w tej kategorii zabawek. Jest najchętniej wybierany zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych kupujących dziecku prezent.

Koniki na biegunach wykonywane są przez producentów zabawek z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal, aby stworzyć zabawkę przypominającą żywe zwierzę. Koniki na biegunach wyposażone są w siodła, strzemiona, puszystą grzywę, kopyta i pięknie ukształtowany pyszczek. W sklepach można kupić również bujaki interaktywne. Po naciśnięciu np. ucha zwierzęcia, zaczyna ono wydawać pewne dźwięki – rżenie, tętent kopyt, czy radosną muzykę. Niektóre modele bujaków mają ruchomy pyszczek oraz ruszający się na boki ogon. Takie koniki na biegunach zdecydowanie będą najbardziej atrakcyjne dla dzieci.

Bujaki dla dzieci. Dla kogo i na jaką okazję?

Swoje kroki do sklepu z zabawkami klienci kierują często, gdy dziecko ma swoje święto. Bujaki mogą być wspaniałym prezentem na urodziny, pod choinkę, ... Taki prezent spodoba się właściwie każdemu obdarowanemu dziecku, bez wyjątku. Jest interesujący i można się nim bawić zawsze, niezależnie od pogody i pory roku. Bujaki adresowane są do dzieci w wieku od roku do około 4-5 lat, choć pojawiają się modele także dla starszych dzieci. Maluchy muszą już stabilnie siedzieć, aby mogły bezpiecznie bawić się na bujaku. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są niskie bujaki, na które swobodnie mogą wejść. Niektóre modele są także wyposażone w specjalne siedzenie z oparciem, aby dziecko mogło jak najbardziej bezpiecznie huśtać się na takiej zabawce. Dla większych dzieci produkowane są koniki na biegunach i inne podobne konstrukcyjnie bujaki, przypominające miniaturki zwierząt. Producenci dbają o oddanie w nich każdego szczegółu w taki sposób, aby bujak był jak najbardziej atrakcyjny dla dziecka. To zabawka na lata.

Zobacz nasze propozycje. 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel