Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Edukacyjne tablice dla dzieci – przygotuj malucha na pierwszy dzień szkoły!

2018-06-29
Edukacyjne tablice dla dzieci – przygotuj malucha na pierwszy dzień szkoły!Wakacje to szczególny czas dla każdego dziecka. Zwłaszcza dla maluchów, które we wrześniu rozpoczną naukę w szkole. W ich przypadku, letnie miesiące warto poświęcić nie tylko na beztroską zabawę, ale i na aktywności o wartościach edukacyjnych. Mnóstwo frajdy i cennej nauki dostarczą przyszłym uczniom tablice edukacyjne dla dzieci. Jakie są ich zalety? Jaką tablicę kupić  - magnetyczną a może kredową? Podpowiadamy!

Wakacyjna zabawa w szkołę dzięki tablicom dla dzieci

Oferta sklepów z zabawkami dla dzieci może przywrócić o zawrót głowy. Nie od dziś wiadomo jednak, że w gąszczu kolorowych produktów dla najmłodszych, warto przyjrzeć się z bliska zwłaszcza tym, które łączą walory rozrywkowe z edukacyjnymi. Idealnym tego przykładem są tablice dla dzieci. Te będą doskonałą inspiracją do wielogodzinnej zabawy, a jednocześnie pobudzą naszego szkraba do rozwijania ważnych umiejętności. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w przypadku maluchów, które od września zaczną naukę w szkolę. Najlepszym do niej przygotowaniem będzie zabawa z tablicą magnetyczną lub kredową. Ta niedroga zabawka, świetnie wspomoże rozwój pociechy i zredukuje stres, jaki może wiązać się z pierwszymi dniami w nowym miejscu.

Tablice dla dzieci bawią i edukują

Tablice dla dzieci stanowią doskonały sposób nauki – cyferek i literek oraz szlifowania zdolności rysowniczych. Dzięki dużej powierzchni, dają one maluchom nieskrępowaną niczym swobodę do wyrażania swojej kreatywności i powtarzania zdobytych umiejętności. Możliwość ścierania tablicy usprawnia korzystanie z niej i sprawia, że dziecko chętnie bawi się nią przez długi czas. Przede wszystkim jednak pozwala dziecku przyzwyczaić do tablicy, z jaką już niebawem spotka się w szkole.

Tablice magnetyczne

Popularnym rozwiązaniem wśród tablic dla dzieci są tablice magnetyczne, które można postawić lub powiesić na ścianie. Do malowania po nich używa się specjalnych mazaków, które łatwo i szybko można zetrzeć gąbką na sucho, stąd też nazywane są niekiedy tablicami suchościeralnymi. Ciekawym rozwiązaniem są tablice magnetyczne 3w1, które poza przestrzenią do pisania i rysowania, wyposażone są w literki i cyferki, wspomagające naukę liczydła i alfabetu.

Tablice do pisania kredą

Klasyczne tablice kredowe to te, które najczęściej można spotkać w szkołach. Świetnie sprawdzają się one do ćwiczenia pisania literek i cyferek oraz wykonywania prostych rysunków.

Coraz częściej tablice do pisania kredą połączone są z tablicą magnetyczną, tworząc razem praktyczne tablice dwustronne.

Tablice dwustronne

Wspomniane przed chwilą tablice dwustronne łączą w sobie cechy tablic magnetycznych i tablic do pisania kredą. Część magnetyczna służy do pisania po niej pisakami suchościeralnymi oraz układania magnesów. Po drugiej zaś stronie, maluch może ćwiczyć pisanie i rysowanie.

Zobacz wszystkie tablice dla dzieci w naszej ofercie

Sprawdź porady na naszym blogu o zabawkach
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel