Darmowa dostawa od 249,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym się kierować wybierając prezent pod choinkę? Praktyczne porady

2018-10-22
Czym się kierować wybierając prezent pod choinkę? Praktyczne poradyWielkimi krokami zbliżają się mikołajki i święta Bożego Narodzenia. Dla nas, dorosłych to czas spotkań przy rodzinnym stole, wspomnień i zadumy, a dla najmłodszych to cudowny czas radości, zabawy i prezentów świątecznych. Nikt z nas nie pozwoli odebrać dzieciom tej przyjemności, jednak cenną wartością w naszym rodzicielskim życiu, jest umiejętny zakup świątecznego prezentu, który nie tylko spełni oczekiwania naszego malucha, ale i będzie stanowić dla jego rozwoju użyteczny prezent na długi okres.

Zakup gwiazdkowych prezentów - praktyczne porady dla rodziców

Przy wyborze zabawki na prezent bez względu na to, czy będzie ona stanowić prezent na święta, urodziny, czy inną ważną okoliczność, powinniśmy kierować się pewnymi żelaznymi zasadami. Postawy te pozwolą nam uniknąć wielu błędów przy zakupie przedmiotów dla najmłodszych. Oto najważniejsze z nich:

  • Nie przekładaj swoich niespełnionych marzeń i ambicji na dziecko.
  • Nie ,,zarażaj'' na siłę swoją pasją i zainteresowaniami małego członka rodziny. Pozwól na jego swobodny rozwój zainteresowań i samodzielność w dokonywaniu wyborów.
  • Kupuj prezenty na święta zawsze w sprawdzonych sklepach. Przy zakupie kieruj się opiniami klientów.
  • Porównuj ceny sklepów stacjonarnych z tymi, znajdującymi się w ofercie sklepów on-line. Sklepy on-line często wyróżnia atrakcyjna, konkurencyjna cena względem sklepów stacjonarnych oraz bogaty asortyment zabawek dla dzieci.
  • Skrupulatnie wybieraj zabawki dla dzieci najwyższej jakości, z atestem, wykonane z trwałych i bezpiecznych dla dziecka materiałów.
  • Dostosuj zabawkę do wieku dziecka . Zwróć uwagę na wielkość elementów i rodzaj materiału, z którego jest wykonana. W tym przypadku producenci zabawek na całym świecie są zgodni - bezpieczne i trwałe są zabawki drewniane.
  • Kieruj się zasadą: Lepiej jeden wartościowy prezent na gwiazdkę niż kilka niepotrzebnych zabawek.
  • Nauka przez zabawę. Staraj się, aby wśród prezentów dla dzieci znalazły się zabawki, które skłonią i zachęcą dziecko do podejmowania aktywności i samodzielnych działań.
  • Bądź ostrożny ze słodyczami. Nie wybierajmy tej formy jedzenia w nagrodę, czy prezent. Dodatkowo przy świątecznym stole z całą pewnością nie zabraknie pysznych domowych wypieków i słodkości. 

Jak kupić dobry prezent pod choinkę?

Prezenty gwiazdkowe dzielą się na dwie zasadnicze kategorie: prezenty dla chłopca i dla dziewczynki. Ponadto przy wyborze odpowiedniej zabawki, zawsze bierz pod uwagę zarówno wiek dziecka, jak i jego aktualne zainteresowania.

Inne pragnienia i potrzeby będzie miał niemowlak, który zaledwie kilka miesięcy temu przyszedł na świat, a jego głównym dążeniem, jest poznawanie najbliższego otoczenia, a zupełnie inne - siedmiolatek, który rozpoczął właśnie naukę w szkole. Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) bezustannie swoją uwagę skupiają na naśladownictwie postaw i czynności wykonywanych przez dorosłych. Idealną propozycję prezentów dla dziewczynki w tym wieku stanowią drewniane wózki dla lalek oraz przepiękne kuchnie drewniane z akcesoriami.

Prezent dla chłopca w okresie przedszkolnym, który zapewni mu wyśmienitą, pełną zaangażowania zabawę to zdecydowanie warsztat z narzędziami. W przypadku najmłodszych, przy wyborze prezentu na gwiazdkę warto skupić się na stymulacji rozwoju naszego małego osobnika. Niech więc to będzie mata edukacyjna, czy też interaktywny stolik, który zapewni wyśmienitą zabawę, połączoną z nauką nowych umiejętności przez pierwsze miesiące życia malucha. Możemy również przy zakupie prezentu na gwiazdkę postawić na uniwersalność i praktyczność. Te dwie funkcje z całą pewnością doskonale spełniają klocki drewniane. Przedmioty te dostępne na rynku w różnej postaci i formie (klocki drewniane, klocki magnetyczne, klocki plastikowe) od setek lat cieszą się dobrą sławą, każdego roku zdobywając nowych, małych i dużych wielbicieli kreatywnej zabawy. Kolejnym prezentem dla dzieci, który za każdym razem przywoła uśmiech na twarzy maluchów, są książeczki dla najmłodszych, książeczki edukacyjne oraz książki tematyczne dla starczych dzieci. Każde dziecko posiada swój malutki kącik z półkami, które zostają systematycznie zapełniane
przez historie nowych bohaterów nieznanych przygód.

Być może Twój maluch w tym roku przyłożył się do swoich zadań i napisał skrupulatnie w punktach bądź za pomocą obrazków pięknie ozdobiony list do św. Mikołaja? Wówczas Twoja sytuacja, jest nieco ułatwiona. Jednak pamiętajmy, że wyobraźnia najmłodszych nie zna granic i duża część z tej bujnej listy z różnych przyczyn nie spełni warunków, które założyliśmy, planując zakup świątecznych prezentów. Prezenty na gwiazdkę kupujmy zatem zarówno sercem, jak i rozumem. Rozsądek i intuicja rodzica stanowi klucz do trafnego wyboru zabawki dla naszej pociechy.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel