Gwarantowana dostawa przed Gwiazdką! Kup i opłać teraz zamówienie a paczkę otrzymasz w piątek 23.12 (kurier GLS).

798 464 234

pon-pt 10:00-18:00

Zabawki, które ucieszą każde dziecko - Zielone Zabawki

Zabawki, które ucieszą każde dziecko  - Zielone Zabawki

Dzieci od zawsze stanowiły i stanowią do dziś o sile rodziny jak i społeczeństwa, to także przyszli spadkobiercy zarówno majątku, pozycji społecznej, tradycji, kultury jak i obyczajów. Dlatego tak ważny jest okres rozwoju dziecka. Maluchy dorastając, nieustannie nabywają wiedzę i poszukują nowych wrażeń, np. poprzez zabawę, która od dawien dawna była nieodłącznym elementem dzieciństwa. To właśnie okres dziecięcy i doświadczenia nabyte na tym etapie, determinują późniejsze postawy oraz zachowania w różnych sytuacjach. Nie sposób również nie wspomnieć o rozwoju kreatywności, który swój początek powinien mieć już w najmłodszych latach – np. poprzez interaktywne zabawy, angażujące malucha.

Gry i zabawy ruchowe, w domu, przedszkolu, czy też na świeżym powietrzu jak również zabawki, nie tylko uprzyjemniają czas, ale i wprowadzają dziecko w dorosłość. Świat dziecka jest często naśladowaniem życia dorosłych podczas zabawy w gotowanie, sklep, majsterkowanie, sprzątanie, itp.

Za najdawniejszą zabawkę dla dzieci uważa się grzechotkę. Natomiast tam, gdzie źródła pisane nie docierają, archeolodzy wykopują bączki, małe naczynia, kości do gry, gwizdki, fujarki, a także drewniane mieczyki, groty strzał, figurki koni. Niegdyś zabawki wykonywano ręcznie. Ich brak zastępowała wyobraźnia, kreatywność i pomysłowość. Zabawki i zabawy pod kątem funkcji jakie pełnią w rozwoju malucha, a potem już młodego człowieka nie zmieniły się do dziś. Jedynie do ich zasobów dołącza co jakiś czas miniaturowy odpowiednik z życia dorosłego. Pomimo zmian form, wiele zabawek dla dzieci ma rodowód sięgający dalekiej przeszłości, natomiast ich funkcje pozostają niezmienione do dnia dzisiejszego.

W naszym sklepie internetowym ZieloneZabawki.pl znajdą Państwo wyselekcjonowane produkty spełniające wszelkie niezbędne certyfikaty, zarówno zabawki wykonane z drewna jak i tworzyw sztucznych, m.in. artykuły dla niemowląt, pojazdy dla dzieci, samochody, instrumenty muzyczne, układanki, puzzle, klocki, lalki, wózki, zamki dla chłopców, ale i kuchnie dla dzieci, doskonale odzwierciedlające prawdziwe urządzenia dorosłych.

 

 

Kuchenki dla dzieci - rozbudzą wyobraźnię każdej dziewczynki, ale i niejednego chłopca ;)

Każda kuchnia do zabawy, czy to drewniana kuchnia dla dzieci, czy wykonana z tworzywa sztucznego to doskonałe miejsce do odgrywania ról zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zabawa przy niej rozwija zmysły dziecka, jego wyobraźnię oraz uczy kreatywności. Kuchnie dla dzieci znajdujące się w naszym sklepie internetowym ZieloneZabawki.pl są nie tylko trwałe, ale i charakteryzują się ciekawym design. 

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Małe dziewczynki chcą tak jak mama maszerować po domu w szpilkach, czy pomalować usta. Również bardzo często chcą odtwarzać wykonywane przez dorosłych czynności kuchenne. Wystarczy przypomnieć sobie, jak chętnie maluchy pomagają mamom czy babciom podczas lepienia pierogów lub pieczenia ciast. Mały pomocnik, naśladując ruchy wykonywane przez dorosłą osobę, nie tylko nabywa pozytywnych przyzwyczajeń, ale dodatkowo ćwiczy wyobraźnię. Zabawy w dom dostarczają mnóstwo frajdy.

kuchnia dla dzieci

Wszystkie modele kuchni dla dzieci dostępne w sklepie internetowym ZieloneZabawki.pl mają wymiary, które pozwolą dziecku poczuć się jak w prawdziwej kuchni. Imitacje przyrządów, takich jak kuchenka gazowa, pralka, zlewozmywak, czy kuchenka mikrofalowa pomogą w skuteczny sposób odciągnąć uwagę dziecka od prawdziwych sprzętów AGD. W ten sposób stworzycie Państwo doskonałe miejsce do zabawy, ale też będziecie mogli zachować pełen spokój. Własna kuchnia dla dzieci, pozwoli pociechom na stworzenie własnego stanowiska pracy.

Drewniane kuchnie dla dzieci doskonale sprawdzają się podczas domowej zabawy, ale także w przedszkolach. To zabawki nie tylko ekologiczne i w pełni bezpieczne, ale też niezwykle trwałe, dzięki czemu mogą być eksploatowane przez lata.