Gwarantowana dostawa przed Gwiazdką! Kup i opłać teraz zamówienie a paczkę otrzymasz w piątek 23.12 (kurier GLS).

798 464 234

pon-pt 10:00-18:00

Co kupić dziecku na urodziny ?

Jakie zabawki kupić dziecku na urodziny – od niemowlaka po 3 latka

Urodziny dziecka to okazja do obdarowania naszej pociechy. O ile rodzice dziecka najbardziej pewnie chcieliby dostawać prezenty praktyczne dla najmłodszych, o tyle dzieci będą cieszyły się znacznie bardziej z kolejnej zabawki.

Zabawka dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna, dopasowana do jego wieku i potrzeb. Nie należy kupować dla niemowląt bądź rocznego dziecka zabawek, które przeznaczone są dla starszych dzieci, np. dla przedszkolaków. Zawsze przed zakupem zabawki dla dziecka powinniśmy sprawdzić, czy jest ona dostosowana do wieku dziecka, dla którego ma być przeznaczona. Niekiedy zabawki mają informację umieszczoną na opakowaniu o dedykowanym wieku przeznaczenia. Wówczas wybór zakupu zabawki staje się łatwiejszy. Jakie zabawki na roczek, a które zabawki edukacyjne będą najlepsze dla dwulatka, z czego tak naprawdę będzie cieszyło się dziecko na 3 latka bądź 4 latek ? - zależy od indywidualnych uwarunkowań solenizanta. Właśnie dlatego warto zasięgnąć rady u rodziców, którzy doskonale wiedzą, czym interesuje się pociecha, jakie zabawki odrzuca, a którymi chętnie się bawi. Pamiętajmy, że niektóre interaktywne akcesoria, wydające rozmaite odgłosy, mogą przestraszyć malucha i choć nam wydają się doskonałym prezentem – dziecku wręcz odwrotnie, mogą nie przypaść do gustu.

 

Odpowiednie zabawki dla niemowląt i dzieci starszych 

Roczne dziecko potrafi już manipulować większymi elementami

zabawki na roczek

w zabawkach, ale jednocześnie chce wszystkiego spróbować, więc bierze zabawkę do buzi. Powinniśmy kupować więc takie gry i produkty dla dzieck– rocznego czy też niemowlaka, które na pewno nie stworzą dla niego sytuacji niebezpiecznej. Nie powinny mieć one małych elementów, które dziecko przypadkiem mogłoby połknąć. Bardzo dobrze w przypadku rocznych dzieci sprawdzają się wszelkie zabawki drewniane, które nie niszczą się zbyt szybko, są trwałe i solidne. Nawet jeśli dziecko upuści taką zabawkę na podłogę, nic się z nią nie stanie. W sklepie internetowym ZieloneZabawki.pl można kupić pełną gamę zabawek dostosowanych do wieku roczniaka. Należy pamiętać, że najmłodsze dzieci stosunkowo szybko odstawiają grzechotki i gryzaki, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym propozycjom. Wiele osób chętnie kupuje zabawki edukacyjne dla niemowląt, które od najmłodszych lat rozwijają myślenie maluszka. W asortymencie znajdują się również wspominane zabawki drewniane, m.in. układanki, przebierane misie, zabawki do pchania, wózki, jeździki, sortery, zabawki do ciągnięcia, miarki wzrostu, samochodziki drewniane i wiele innych pozycji wykonanych z tkaniny, czy tworzywa sztucznego. Najważniejsze, aby zabawka poprzez swoją barwę i kształt przyciągała uwagę dziecka, aby była użyteczna, pobudzała zmysły i była całkowicie bezpieczna.

 

Zabawki dla 2 latka i przedszkolaka

Dzieci w wieku dwóch lat mają już wysoko rozwiniętą koordynację ruchową, tryskają energią, wiele zapamiętują, lubią słuchać długich i skomplikowanych opowieści, bawić się z rówieśnikami. Dla nich najlepsze będą zabawki edukacyjne, ale uwaga! Dwulatki doskonale wiedzą już, jakimi zabawkami lubią się bawić, a które odstawiają na bok, ponieważ albo nie są nimi zainteresowane, albo – po prostu się ich boją. Aby uniknąć wpadki, warto zapytać rodziców, czy wybrane zabawki dla dwulatka, spodobają się małemu solenizantowi. W naszym sklepie internetowym ZieloneZabawki.pl oferujemy dla tej grupy wiekowej zabawki drewniane, puzzle, układanki, labirynty, jeździki, pchacze, zabawki kreatywne. Dziecko może uczyć się liczb, kolorów, nazw poszczególnych zwierząt i dopasowywać ze sobą różne motywy układanek. Dla 2-latków adresowane są także drewniane pojazdy, kostki edukacyjne czy też instrumenty muzyczne.

zabawki edukacyjne dla 3 latka

 

 

3 czy 4-latek uczęszczający już do przedszkola będzie bardziej wymagającym użytkownikiem zabawek, niż młodsze dziecko. Kupując prezent dla dziecka należącego do takiej grupy wiekowej trzeba pamiętać o tym, aby zabawka była ciekawa. W sklepie ZieloneZabawki.pl możemy znaleźć zabawki dla przedszkolaków, np. zestawy drewnianych pojazdów z torami i innymi akcesoriami, zabawki kreatywne, akcesoria dla dziewczynek, kuchnie z drewna, sklepy, teatrzyki, czy też zestawy obiadowe lub kawowe dla najmłodszych. Na pewno dziecko ucieszy się z takiego prezentu i będzie mogło bawić się ze swoimi kolegami i koleżankami z przedszkola.