Zamówienia złożone w dniach 28.04-05.05 będą realizowane od 08.05. Skorzystaj w tym okresie z 10% rabatu, wpisz w koszyku kod: MAJ2017

798 464 234

pon-pt 10:00-18:00

Manhattan Toy
Manhattan Toy

 

Manhattan Toy to amerykańska firma założona w 1979 roku przez wnuka właściciela wytwórni filmowej Metro Goldwyn Mayer. Już od ponad 30 lat zabawki Manhattan Toy uczą, ale i bawią, rozwijają i kształcą, stymulują rozwój fizyczny, oddziaływają na zmysły dzieci niemalże na całym świecie zgodnie z maksymą przyświecającą założycielom firmy: „Imaginations at play” (Zabawa z wyobraźnią).

 

W ofercie Manhattan Toy znajdują się zabawki o wysokiej jakości, trwałe i bezpieczne, spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, w tym zalecenia federalne w USA, normy ASTM oraz normy Unii Europejskiej – EN71. Zabawki Manhattan Toy spełniają także dobrowolne regulacje i normy bezpieczeństwa. Priorytetem fabryki produkującej zabawki Manhattan Toy jest kompleksowe testowanie zabawek przed wprowadzeniem ich na rynek zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami międzynarodowymi przewidzianymi dla produktów oferowanych dzieciom. Zabawki są także testowane przez niezależne instytuty. Dział w firmie zajmujący się jakością produktów nieustannie weryfikuje projekty, kontroluje i sprawdza wzory oraz procedury, aby na bieżąco dostosowywać je do nowych jak i już istniejących regulacji dotyczących bezpieczeństwa. Zabawki wykonywane są z zaangażowaniem i wielką precyzją. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane tak, aby spełniać, a nawet przekraczać standardy określone przez CPSC (US Consumer Product Safety Commission).

 

Wszystkie produkty Manhattan Toy, począwszy od koncepcji klasycznych i sprawdzonych do koncepcji najnowszych są zaprojektowane innowacyjnie, tak aby inspirowały wyobraźnię dziecka przez zabawę i zadowalały maluchów oraz ich opiekunów. Firma stała się pionierem wykorzystującym w projektowaniu zabawek nietradycyjne, oryginalne materiały. Zabawki Manhattan Toy są bogate w szereg wizualnych oraz dotykowych stymulacji, stwarzają nieograniczone możliwości w kreatywnym odkrywaniu otoczenia. Sprawiają, że zabawa to nie tylko radość, to także esencja dziecięcego poznawania świata, kształtowania emocji i rozwoju społecznego.

 

Manhattan Toy w swojej ofercie posiada ponad 500 różnych zabawek, np. trójwymiarowe puzzle Puzzibits, miękkie, przytulne poduszki The Kreechers; lalki baby Stella wraz z akcesoriami nagradzone m.in. przez iPrenting Media; lalki Groovy Girl; kolorowe, rozwijające wyobraźnię, bezpieczne Whoozity.

 

Manhattan Toy skupia takie marki jak: 
 

Whoozit ® to niezwykła i wielokrotnie nagradzana kolekcja. Wyjątkowa linia zabawek Whoozit stymuluje w umyśle dziecka podstawowe umiejętności uczenia się, rozwija ciało i zmysły. Od mat edukacyjnych, luster, grzechotek i wielofunkcyjnych zabawek  zadziwi, a co więcej zainteresuje nawet najmłodsze pokolenia :)

 

Imagine I Can ™ Wyobraź sobie, można to zrobić ! Ta linia zabawek Manhattan Toy gwarantuje kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku 3 lat i starszych ! Niektóre zabawki pakowane są w kolorowo zaprojektowane puszki, dzięki czemu można łatwo je przenieść i wielokrotnie używać. Imagine I Can wpływa na wyobraźnię dziecka, umiejętność odgrywania ról, zabawy w grupie, obcowania ze sztuką, rozwija zdolności kreatywne i zręcznościowe.

Groovy Girls ® to seria zabawek Manhattan Toy wprowadzona w 1998 roku. Zawiera w swojej ofercie lalki o niepowtarzalnym wyglądzie wyrażonym poprzez fryzurę, kolor karnacji i strój – tak jak w prawdziwym życiu, każdy wygląda inaczej. Ten wspaniały zbiór Groovy Girls z akcesoriami do zabawy zachęca każdą dziewczynkę do poczucia własnej tożsamości i indywidualizmu bez względu na wszelkiego rodzaju różnice. 

Wimmer-Ferguson ®  to magiczna seria zabawek dla niemowląt. Tak bardzo znana i ceniona na świecie, że inni próbowali ją skopiować, ale nigdy nie udało się powtórzyć wielokrotnie nagradzanych, interaktywnych zabawek Manhattan Toy. W oparciu o zasady rozwoju niemowląt Manhattan Toy rozszerzył badania nad grafiką produktów (zabawek i akcesoriów dla niemowląt). Zastosowany wysoki kontrast barw stymuluje niemowlęta do rozwoju, ułatwia spostrzeganie obrazków, zachęca do utrzymania spojrzenia na danym obszarze, tym samym wydłużając czas koncentracji uwagi. 

Baby Stella ™ Manhattan Toy w linii zabawek Baby Stella udowadnia, że klucz tkwi w szczegółach -miękkiej tkaninie, wyrazistych uśmiechach lalek i fantazyjnych haftach. Projektanci Manhattan Toy pomyśleli o wszystkim, od realistycznych dźwięków, unikalnych magnetycznych smoczków i uroczej odzieży. Imponujące są także niesamowicie miękkie i bezpieczne akcesoria Baby Stella, które pozwalają na kreatywną zabawę, naśladującą dorosłych, jak w rzeczywistości. Baby Stella z pewnością może być pierwszą lalką dziecka (od 12 m-cy).

dr Seuss ™ Zobacz jak szalony kot może zainteresować dziecko i co robi ze swoimi przyjaciółmi.

 

Fraggle Rock ™ ta linia zabawek Manhattan Toy oferuje wszystkie swoje ulubione postacie z serialu. 
 

oraz

Motorworks ™
Parents ®

 

Z biegiem lat, Manhattan Toy otrzymał wiele nagród. Firma jest dumna ze swoich, niekiedy kapryśnych, pomysłowych wzorów zabawek i cieszy się z osiągnięć. Manhattan Toy zdobył szeroki wachlarz nagród (ASTRA's Best Toys, Creative Child Magazine Award, CTTC Children's Choice Award, Dr. Toy, Oppenheim Award Winners,  Parents' Choice) dla wielu produktów