Zamówienia złożone w dniach 28.04-05.05 będą realizowane od 08.05. Skorzystaj w tym okresie z 10% rabatu, wpisz w koszyku kod: MAJ2017

798 464 234

pon-pt 10:00-18:00

PlayMais
PlayMais
 

"PlayMais®. Pudełko pełne kreatywności." 

playmais natural safe

PlayMais to naturalny, wszechstronny materiał do zabawy dla dzieci, który jest całkowicie biodegradowalny. PlayMais jest projektowany i produkowany w Niemczech. Ponadto jego trwałość jak i ekologia nie jest tylko teorią, ale wyznacza nowe standardy w  inteligentnym wykorzystaniu zasobów naszej planety !

Podstawowym surowcem używanym do produkcji klocków PlayMais jest kukurydza użyta z pełnego ziarna, dzięki czemu unika się energochłonnego procesu tworzenia skrobi. Firma czuwa nad tym, aby ekologiczny proces produkcji zaczynał się od uprawy roślin, aż do procesu utylizacji odpadów.

playmais i ekologia
Uprawa kukurydzy ma miejsce na ustronnych terenach rolniczych, w pobliżu zakładu produkcyjnego. Wszystkie odpady PlayMais są utylizowane w formie biodegradowalnej przez siostrzaną firmę PlayMais - Biogas Plant. Firma ta szczyci się przyjazną dla środowiska produkcją elektryczności oraz ciepła. Ekologiczne pozostałości Biogas Plant stanowią podstawę dla nawozu pod kolejne zbiory kukurydzy. W ten sposób zatacza się naturalny cykl życia produktu, a surowce oraz zasoby energii są w naturalny sposób zachowane. 

Kukurydza uprawiana jest wyłącznie w celach przemysłowych. Nie ma więc zagrożenia, że ta sama roślina przeznaczona jest także jako pożywienie lub pasza. 

UWAGA: PlayMais nie jest produktem przeznaczonym do spożycia, lecz materiałem kreatywnym, służącym do zabawy. Jednak nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia, w wypadku przypadkowego połknięcia klocka kukurydzianego przez dziecko nie istnieje ryzyko zadławienia - PlayMais rozpuści się. 

 

PlayMais to klocki kukurydziane do których nie potrzeba kleju ! ... wystarczy tylko trochę wody !

                               modelowanie play mais

 

Koniec z brudnymi dywanami i stołami podczas zabawy dzieci ! Kreatywne maluchy i rodzice na pewno będą zadowoleni!

 

Wystarczy jedynie lekko wilgotna ściereczka, aby elementy łączyć ze sobą. PlayMais można dowolnie kształtować dłońmi, ciąć plastikowym nożykiem dołączonym do zestawu, czy też nożyczkami uzyskując bardziej szczegółowe detale. Można uzyskać praktycznie każdy wymyślony przez siebie kształt. PlayMais można łączyć również z innymi powierzchniami, np. z papierem i tekturą - aby dodatkowo udekorować i jeszcze bardziej ulepszyć swe malowidło, czy też aby stworzyć dekoracyjny witraż na szkle. PlayMais nadaje się również do dekoracji innych przedmiotów, np. doniczki. PlayMais może być łączony również z innymi materiałami - z słomkami do napojów czy też  z nićmi, aby stworzyć np. osie do samochodów i innych pojazdów. Dzięki swej łatwości oraz przystępności zarówno podczas zabawy jak i tworzeniu, PlayMais oferuje każdemu dziecku, małemu konstruktorowi poczucie sukcesu oraz osobistej satysfakcji. Dzięki niekończącym się kreatywnym możliwościom, można stworzyć właściwie wszystko co podsunie wyobraźnia, a przy tym bawić się bez ograniczeń! 

                               playmais wycinanie, dekorowanie

                            

PlayMais jest:
- plastyczny jak plastelina, można go modelować,
- kolorowy jak tęcza,
- bezpieczny i lekki jak chrupek,
- można po nim pisać jak po papierze.


PlayMais może służyć do:
- budowania różnych budowli, małych i dużych (doskonała nośność), do dekorowania ... (doniczek, wazonów, elementów zarówno plastikowych jak i szklanych),
- stworzenia płaskiej "kartki papieru", aby z niej wyciąć dowolny kształt,
- uzyskania oryginalnych efektów, które nie są dostępne dla innych mas plastycznych, chociażby spektakularny efekt "pierza".

                                           wzory playmais

PlayMais zdobył wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich znajduje się m. in. elitarna nagroda „Spiel gut" oraz ToyTalk.

 

PlayMais to klocki kukurydziane stymulujące wszechstronny rozwój dziecka, m. in w zakresie.:
- rozwoju kreatywności i rozpoznawania barw,
- odkrywania kształtów, form, figur,
- rozwoju zmysłu dotyku i umiejętności motorycznych,
- rozwoju osobowości,
- rozwoju umiejętności interpersonalnych objawiających się podczas zabawy w grupach,
- rozwoju wyobraźni przestrzennej jak i zdolności myślenia bez ograniczeń ram czasowych,
- ćwiczeń terapeutycznych,
- integracji całej rodziny poprzez wspólną zabawę.

 

Podsumowanie (o klockach kukurydzianych):
- PlayMais łączy się za pomocą odrobiny wody,
- PlayMais może być dowolnie kształtowany za pomocą dłoni,
- PlayMais rozwija zdolności motoryczne,
- PlayMais zachęca do kreatywnego myślenia,
- PlayMais wspomaga kreatywny rozwój dziecka,
- PlayMais jest edukacyjny,
- PlayMais jest produktem naturalnym i przyjaznym dla środowiska,
- PlayMais jest łatwy i zabawny.